Kaliteli Web Formları İçin: ValidForm Builder!Günümüz Web sitelerinin vazgeçilmez elemenlarından olan Web formları, web sitesi ile kullanıcı arasında cereyan eden interaktif etkileşim için, olmazsa olmaz bir web elemanı konumundalar


En fazla kullanıldığı yerler olan, üyelik işlemleri gibi bilgi girişlerinin yoğun bir şekilde yapıldığı yerlerde kullanılan web formlarında bulunması gereken en önemli işlevsel özellik ise; kullanıcılar tarafından girilen bilgilerin, web geliştiriciler tarafından belirlenmiş geçerlilik kıstaslarına uyup uymadığının kontrol edilmesi.

Oldukça önemli olan bu işlevin tam olarak yerine getirilesini sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir kütüphane olan ValidForm Builder, PHP ve JavaScript (JQuery) ile geliştirilmiş ve hem istemci taraflı hem de sunucu taraflı olarak, geçerlilik denetlemesini yapabilmekte.XHTML 1.0 uyumlu olmasının ve CSS ile düzenlenebilmesinin yanında; açık kanak kodlu ve ücretsiz olması, web formu hazırlama işlemini oldukça hızlandırması ve SQL injection saldırıları için önlemler sunması, ValidForm Builder'ın artıları.

http://validformbuilder.org/
http://code.google.com/p/validformbuild ... loads/list

jformer (Ajax ile Desteklenmiş Çok Yetenekli Bir Form Aracı)


jFormer, jQuery'nin üzerine yazılmış, hızlıca tüm standartlara uygun şık formlar oluşturulmasını sağlayan bir form çerçevesidir. jFormer en son web teknikleriyle istemci-tabanlı veya sunucu-tabanlı doğrulama yapabilen ve Ajax sayesinde sayfadan ayrılmadan işlemleri gerçekleştirebilen çok yetenekli bir form aracıdır.Kurulum ve kullanım kolaylığı ile çok dikkat çeken jFormer, çok iyi işleyen ve istenilen tarzda formlar yapılmasına olanak sağlıyor. Kodlamasının açık ve basit olması da cabası. Formlar içinde sayfalama, formda alan çoklama ve hızlı cevap verme yetenekleri ile göz dolduran bir uygulamadır.

http://www.jformer.com/

HTMLform (kolayca Online HTML Form Oluşturun)


HTMLform.com, anketler, iletişim formları, geri bildirim formları veya herhangi bir iş için dilediğiniz kadar online form oluşturup istediğiniz sayfaya kolayca ekleyebileceğiniz formlar oluşturmayı sağlayan çok harika bir sitedir.HTMLform.com ile ücretsiz olarak oluşturduğunuz tüm formların dosyalarını zip olarak indirebiliyorsunuz tüm kodlarına müdahale edebiliyorsunuz. Embed kodu ile istediğiniz sayfaya kolayca ekleyebiliyorsunuz.Oluşturulan her form otomatik bilgilendirme özelliğine de sahip. Yani formlar üzerine herhangi bir kayıt yapıldığı anda e-posta ile bildirim alabiliyorsunuz.

phpform

ilaveten bakınız


Bir Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha