DnsJumper ile birkaç tıkla DNS değiştirin


Dns Jumper
DNS veya alan adı sistemi, bir internet protokolüdür ve sordum.org gibi insanlar tarafından okunan alan adlarını makinede okunabilen sayısal adreslere dönüştürür. Bazı durumlarda, internet servis


sağlayıcınızın verdiği DNS'yi değiştirerek tarama hızını ve / veya güvenliğinizi artırabilirsiniz. Bazen ziyaret etmek istediğiniz sayfalarda sebepsiz yere Bu web sayfası kullanılamıyor , ERR_CONNECTION_RESET hatası alırsınız bu hata genellikle ISP dediğimiz (Internet Service Provider) İnternet servis sağlayıcınızın DNS lerinde bir sorun olduğunda oluşabilir , çözüm olarak ta DNS değiştirmeniz gerekecektir. Dns değiştirmek birçok adımda gerçekleştirlebilen bir işlemdir ve girilecek DNS adreslerinin bilinmesini gerektirir. Dns Jumper Birkaç tıkla DNS değiştirmenizi sağlayan Portable bir uygulamadır.

DnsJumper Arayuzu

Neden DNS değiştirmeye ihtiyaç duyalım

1. Engellenen web sitelerine erişimde yardımcı olabilir.
2. Daha güvenli DNS sunucuları kullanılarak internet güvenliği artırabilir.
3. Family Safe dediğimiz DNS adresleri kullanılarak uygunsuz web sitelerini (örneğin yetişkinlere yönelik materyaller) engelleyerek çocuklarınızın güvende kalmasına yardımcı olabilirsiniz.
4. Tepki süresi düşük olan daha hızlı bir DNS adresini seçerek internette gezinme hızınızı arttırabilirsiniz
5. DNS sunucularının değiştirilmesi elle yapılabilir, ancak DNS Jumper işlemi büyük ölçüde kolaylaştırır ve hata yapma olasılığını ortadan kaldırır.

DNS Jumper nasıl kullanılır

Dns Jumper uygulamasını sayfa sonundaki linkten edinin ve zipten çıkartın arayüzde yeralan "DNS Sunucusunu seç" aşağı açılır menüsünden bir dns seçebilir ve bunu sol menüde bulunan "Kaydet ve Uygula" butonu ile aktif edebilirsiniz. Windows 11 ve 10 da sağ alt köşede Dns başarı ile değiştirildi penceresi belirecektir.

Dns Jumper ile DNS değiştir

Daha sonrasında İnternet servis sağlayıcınızın DNS lerine geri dönmek isterseniz sol üst köşede yeralan Yıldız ikonuna tıklayıp aşağı açılır menüden "DNS varsayılan" kısmını seçmeniz yeterlidir.

Dns Jumper varsayılan

Elbette burada hangi DNS yi seçmeliyim sorusu kafaları kurcalayabilir. En hızlı dns yi bulmak için Yazılım arayüzünde sol tarafta yeralan "En hızlı DNS" butonuna tıklayın karşınıza gelecek olan pencerede sağ altta yeralan Testi başlat butonuna tıklayın. yazılım sizin için DNS leri test edecek ve en hızlısını bulduğunda yeşil olarak işaretleyecektir. Ben bir süredir Cloudflare DNS lerini kullanıyorum çünkü kendisine en yakın DNS olan Google ile arasında büyük hız farkı bulunuyor.

Dns Jumper en hızlı DNS

Hızlı çözümleme ekranında test sırasındaki bekleme süresini azaltmak için sol altta bulunan "Hızlı çözümle" kısmına tik koyup süreyi Milisaniye cinsinden daha da azaltabilirsiniz. En hızlı DNS yi uyguladığınızda yazılım otomatik olarak Flush DNS yapacak ve DNS önbelleğinize kaydedilmiş olan web sitelerini silecektir , aynı işlemi manuel olarak yapmak isterseniz arayüzde sol tarafta yeralan "Flush DNS" butonunu kullanabilirsiniz. DNS jumper yazılımı uluslararası arenada bilinen ilk portable DSN değiştiricisi ve yine ilk IP v6 DNS değiştiricisidir. Kullanmanızı tavsiye ederim.

- ERR_CONNECTION_RESET hatası ve çözümü Burada

- Android telefonda yazılımsız DNS değiştirmek Burada

- Ayarlar uygulaması ile DNS değiştirelim Burada

- DNS leak (Dns sızıntısı) sorunu Burada

- DNS server adresi sürekli değişiyor Burada

- Yerel ağ bağlantı özelliklerini zahmetsizce açmak Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for fy
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for zyadas
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for zyadas
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Hakkı
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Enver Onder

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha