Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir


Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir
Linux kerneli üzerine java arayüzlü Android , birazda satış tratejisi ve hile ile altın çağını yaşıyor. Kullanıcılara her 2 yılda bir yeni telefon satarak doymak bilmeyen para baronları bu sömürü

düzenini daha nekadar devam ettirecekler merak ediyorum. Akıllı telefonlar da bildiğimiz Windows gibi zamanla hantallaşıyor ve fabrika ayarlarına döndürmek gerekiyor (Format) , belki windowsa kıyasla daha stabil çalışıyor çünkü kerneli çok daha yeni , Windowstaki asıl sorun Millatan kalma NT kerneli gibi görünüyor. Gel gelelim bazı basit işlemleri yaparken Halen o Linux un kullanışsızlığını bünyesinden atamadığı görülüyor , ne mi demek istiyorum açıklayayım ; Windowstaki en basit işlemlerden biri nedir ? bir dosyayı yeniden adlandırmak değilmi ? Sağ tıkla yeniden adlandır de okadar peki gelin şimdide bu basit işlemi Linux kernelli Android PIE 9.0 da deneyelim.

Android te bir resmi yeniden adlandıralım

Bu zorluğu , akıllı telefonumdaki bir resmi yeniden adlandırmam gerektiği zaman farkettim , sağa baktım sola baktım böyle bir seçenek yok , şaka gibi işte başınıza gelirse bir resmi veya dosyayı nasıl yeniden adlandıracağınız aşağıdaki adımlarda açıklandı

1. Öncelikle Telefonunuzun dosya yöneticisine ulaşın. Bendeki Marka ve modelde telefon ana ekranındayken, ekranı yukarıya doğru kaydırdığımda karşıma Uygulamalarda Ara ekranı gelmektedir.

2. Dosya Yöneticisine tıkladıktan sonra Açılan ekranda karşıma kategoriler halinde dosya türleri geliyor. Yeniden adlandıracağım dosya bir resim olduğundan görüntü kısmını seçiyorum.

Android Dosya yöneticisi

Ardından yeniden adlandıracağım resmi bulup üzerine uzun dokunuyorum ve bir öğe seçildi mesajının belirmesini bekliyorum , sonrasında sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklıyorum Aşağı açılır menüden Yeniden adlandır kısmına dokunuyorum.

Android te resmi yeniden adlandır

Ardından açılan yeniden adlandır penceresine tıklıyorum.

Android telefonda resmin ismini değiştir

Görüldüğü üzere Android te en basit işlemi yapmak için 9 takla attık , umarım bu saçmalığa yeni sürümlerde son verirler. Eğer ek yazılım yüklemeden bu işi yapmanın daha kolay bir yolunu bulan olduysa lütfen paylaşsın çünkü cep telefonundaki resimleri veya dosyaları ikide birde yeniden adlandırmak zorunda olanlar için tam bir işkence haline getirilmiş.

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- Android telefonda Büyük boyutlu dosyaları bulun Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Berna
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Nuri

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha