Skypede kişiler nasıl yedeklenir


Skypede kişiler nasıl yedeklenir
Skype özellikle uluslararası konuşmalarda WhatsApp veya diğer chat uygulamalarından daha berrak ve akıcı bir sohbet imkanı sunmaktadır. Skype yi bir süredir kullanıyorsanız muhtemelen kişilerinizde

, sohbet ettiğiniz veya yazıştığınız birden fazla kişi eklidir, özellikle iş için Skype kullananlarda bu kişilerin sayısı oldukça fazla olabilir. Skype, tüm kişilerinizi merkezi sunucularında depolar.Bunun anlamı diyelimki sisteminizi formatladınız ve skype kurdunuz veya online skype ye giriş yaptınız bu durumda tüm kişileriniz anında karşınıza gelecektir. Fakat varsayalım skype hesabından sıkıldınız veya herhangi bir sebeple yeni bir hesap açtınız bu durumda Kişiler listenizi dışa aktarıp yeni hesaba taşımak isteyebilirsiniz.Aşağıda bu işin nasıl yapılacağını açıklamaya çalıştık.

Skype de Kişileri yedekleyin

1. Eski sürümlerde masaüstü uygulaması kullanılarak yapılan bu işlem artık Skype Online üzerinden yapılmaktadır. bunun için internet üzerinden Skype hesabınıza giriş yapın. Burada

Skype hesabına giriş ekranı

2. kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırın ve sayfanın alt kısmına ulaşın burada yeralan Hesap Bilgileri başlığı altında "Kişileri dışa aktar (.csv)" linki bulunmaktadır buraya tıklayıp dilediğiniz bir yere kişilerinizi kaydedebilirsiniz.

Kişileri dışa aktar

İşlemler bukadar. CSV dosyası, bir kişinin Skype kullanıcı adını, telefon numarasını, konumunu, bağlantılarını ... kısacası profillerine eklediği her şeyi içerir. Dosya şifrelenmez, bu nedenle nereye sakladığınıza dikkat etmeniz gerekir.Peki ama Bu yedeği içe nasıl aktaracağız derseniz ? Böyle bir seçenek yok malesef , elinizdeki dosyayı bir Not defteri ile açıp kimlik (ID) sütununa bir gözatın , ekli kişilerinizin kullandığı kimlikleri burada bulacaksınız. Bunları tek tek tekrar ekleyebilirsiniz. Elbette bu zaman alacaktır, ilaveten Skype, karşı taraf isteğinizi onaylamadan kişi eklemenize / sohbet etmenize izin vermez belkide bu sebepledirki İçe aktarma özelliği eklenmemiştir , eklenmiş olsa bir başkasının kişi yedeğini kendi listesine ekleyen saldırgan bu şekilde maddi / Manevi menfaat elde edebilir.

Eski Skype hesabından Yenisine kişileri aktarın

Aşağıdaki yöntem ile eski hesabınızdaki kişileri Yeni hesabınıza aktarabilirsiniz. Yöntemin işe yarayabilmesi için eski hesabınızı silmemiş olmanız gerekir.

1. Eski skype hesabınızı açın ve Yeni hesabınızı kişi olarak ekleyin ardından sohbet başlatın, sohbet penceresinin alt kısmında "Bu sohbete Kişi Göner" ikonuna tıklayın

Sohbete kişi gönder

2. Yeni açılacak pencerede , almak istediğiniz tüm kişileri seçin ve sağ üst köşedeki Gönder ikonuna tıklayın

Skype gönder butonu

3. Yeni hesabınıza giriş yapın ve mesajlaşma penceresinde yeralan ve eklemek istediğiniz kişiyi/leri sohbet kısmına tıklayıp ekleyin. Şimdilik daha koılay bir yöntem bulunmuyor.

Skype Sohbet ekranı

Skypenin Kişileri dışa aktarma konusunda kendi sayfasında yayımladığı bilgilerden faydalanmak isterseniz Buraya tıklayın.

- Skype kullanmak için bir hesaba ihtiyacınız yok Burada

- Skype de karşı tarafa ses gitmiyor Burada

- Skypede kişi engelleme veya engeli kaldırma Burada

- Skype çarpı işaretine basıldığında kapanmasın Burada

- Skype de ekranımızı karşıdaki kişi ile paylaşalım Burada

- Skype de bir kişi ile olan yazışmaları (ileti geçmişi) silmek Burada

- Mikrofonda ses karşı tarafa parazitli gidiyor Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha