Android telefon için en iyi Müzik ve video oynatıcı


Android telefon için en iyi Müzik ve video oynatıcı
Önceki başlıklarımızdan birinde Android telefonumdaki Müzik dosyalarının aniden sistem tarafından tanınmaz hale gelmesinden bahsetmiş ve bir program önermiştim , ilgili yazıyı makale sonundaki linklerde


bulabilirsiniz. Benzeri bir sorununuz var ve mesela Android telefonunuzda müzik veya video dosyalarını oynatmaya kalktığınızda internet bağlantısı istiyor veya format biçimi tanımsız uyarısı veriyorsa sorunu farklı bir uygulama ile de çözebilirsiniz. Bu uygulama bilgisayar kullanıcılarının çok yakından bildiği VLC medya player. Hemen hemen her türlü video formatını sorunsuz oynatması ilaveten mizik çalar olarak kullanılabilmesi ve tüm bunların yanında ücretsiz olması sebebi ile en popüler yazılımlardan biri olan VLC yi Android telefona kurup Müzik çalar olarak kullanacağız.

Android için VLC Medya player

1. Sayfa sonunda yeralan Google play store linkine tıklayıp uygulamayı akıllı telefonumuza kurup çalıştıralım. Karşılama ekranı belirecektir sağ alt köşedeki ileri işaretine tıklayalım ardından gelecek olan ekranda ise izin ver butonuna dokunalım.

Android VLC uygulamasına izin ver

2. Bir sonraki ekranda VLC tarafından taranacak klasörleri ben seçeyim kısmını işaretledim çünkü müzik dosyalarımın yerini biliyorum , siz varsayılan şekli ile de kullanabilirsiniz.

Android VLC ortam taraması

3. Sonraki adımda karşınıza Android telefonunuzdaki klasörler gelecektir. Mp3 leriniz hangi klasörün içerisindeyse onu seçin , dilerseniz ek müzik dosyalarınızın bulunduğu klasörüde seçebilirsiniz , bu ayarlara daha sonra dönüp değişiklik te yapmanız mümkündür. Sağ alttaki Bitir butonu ile işlemleri sonlandıralım.

Android VLC de müzik klasörlerini seçin

Ortam işleniyor ekranı belirecek ve sonrasında ayarlarımız tamamlanacaktır artık herhangi bir müzik dosyasını yürütmeyi deneyebiliriz. Ama onun öncesinde müzik dosyalarının yeraldığı ilk ekrandayken ki bu ekranı dip kısımdaki ses ikonuna tıklayıp seçtik , sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Liste olarak görüntülensin kısmına dokunun.

VLC de liste olarak görüntülensin

Üst kısımdaki sekmelerde Sanatçılan , Albümler , kayıtlar ve Türler kategorileri yeralmaktadır ben kolaylık olsun diye kayıtlar kısmını seçtim ve böylece alfabetik olarak sıralanmış Mp3 müzik dosyalarımı liste halinde görüp istediğimin üzerine tıklayıp oynatabiliyorum.

Android VLC de şarkı dinle

Müzik parçalarının hemen sağındaki üç noktaya tıkladığımızda açılacak olan seçenekler yardımı ile parçayı silebilir, Zil sesi olarak ayarlayabilir, Bilgilerini görüntüleyebilir ve daha pek çok işlem gerçekleştirebiliriz. Müzik dosyalarını çalma seçeneklerine bakıldığında AIMP ten daha kolay bir kullanım sunduğu ve her tür video dosyasını da oynatabildiği için tercih sebebi olacaktır , Android telefonlarında Müzik dosyalarını oynatamayan arkadaşların denemesini öneririm.

- Android Telefon Mp3 Leri çalmıyor sorunu Burada

- Telefonun IMEI numarası nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Ağ ayarları nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Telefonun kablosuz Hotspot şifresi nasıl değiştirilir Burada

- Android telefona bugüne kadar ne kurulmuş görün Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Metinolmetin
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Rıza

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha