Flash diskten windows kurulumu (RMPrepUSB)Windowsu bitmiş dizüstü bilgisayar getirdiler ve optik sürücüsü haşat olmuş vaziyetteydi windows7 yüklemem gerekiyordu bazı program ve yöntemler denedim olmadı ayrıca cmd ile yada

yazma silmeyle uğraşacak vaktimde olmadığı için internette basit hemen iş görebilecek bir program bulmam gerekiyordu aradım ve sonunda bütün windows sürümlerini destekleyen mükemmel çalışan bir program buldum önce boyutu küçük olduğu için xp ile deneme yaptım sonuç harikaydı en büyük artısı cd den çok daha hızlı oluşuydu ,bunu pcsor'da paylaşmam lazım dedim ve işte paylaşıyorum.

programın adı RMPrepUSB

KURULUM VE ÇALIŞTIRMA İÇİN AŞAĞIDAKİ YAZIMI OKUYUN:

USB’den Windows XP/Vista/7 KurmakUSB'den Windows kurmak sanıldığının aksine karmaşık bir iş değildir. Eğer elinizden Windows CD/DVD'si varsa veya ISO dosyası mevcutsa bunu yapabilirsiniz. USB'den Windows işletim sistemi kurmada en önemli nokta USB diskinizin biçimlendirilmesidir. Bunu komut satırından da yapabilirsiniz ama ben size bunu en kolay nasıl yaparsınız onu anlatacağım.

1.RMPREPUSB programını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. İndireceğiniz Zip dosyasını bir yere açın.

2.RMPREPUSB uygulamasını çalıştırın.

Not: Windows Vista'da uygulamayı açmak için sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır ( Run as administrator)" seçeneği ile açın.

3.Eğer elinizde cd/dvd varsa sorun yok ama ISO yada başka bir imaj dosyası varsa bunu açıp programa bu şekilde göstermek zorundasınız bunun içinde winrar,PowerISO yada Daemon Tools gibi bir programla imajı açın. Eğer imajın formatı ISO ise tavsiyem 7-Zip ile ISO dosyasını bir klasöre çıkartmaktır.

4.Program ekranında seçili olması gereken seçenekler şöyle:
-Eğer 2GB'tan büyük bir disk ile çalışacaksanız FAT32 değilse NTFS kullanın,büyük olduğu halde ntfs sorun çıkardıysa diski formatlayın ve fat32 ile deneyin.
-Boot as HDD seçili olsun.
-XP için XP bootable, Vista/7 için WinPE/Vista v2 bootable seçili olsun.
5.Choose Folder ile imaj dosyanızı açtınığınız klasörü yada CD/DVD sürücünüzü seçin. Yanındaki kutucuğun işaretli olduğuna emin olun.

6.Prepare Drive butonu basın ve bekleyin. Karşınıza çıkacak sorulara OK cevabı verebilirsiniz.

7.Bilgisayarı USB'den başlatın ve kuruluma başlayın!

ÖNEMLİ:EĞER BAŞKA BİR FLASH DİSK YADA USB HARDDİSK TAKILI İSE KULLANDIĞINIZ HARİCİNDEKİLERİN HEPSİNİ ÇIKARTIN YOKSA BENİM GİBİ ALAKASIZ OLANI YANLIŞLIKLA SİLEBİLİRSİNİZ.

www.rmprepusb.com/

Geçen gün başıma gelenleri anlattım alıntı değildir sistem kesinlikle çalışıyor.

Modestus


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha