WOL Magic Packet senderWake-on LAN (WOL) , ilginc bir özellik olup , kapali olan Pc nizi internet üzerinden acmaniza yarar , bu islem için Magic Packet kullanilir (ki buda client sistemin Mac adresini icerir) , client in Mac


adresini  ipconfig /all komutu ile bulabilirsiniz, elbetteki BIOS tan gerekli ayari yapmaniz gerekir ilaveten aygit yöneticisinden de su ayari yapmanizda fayda var :
Device Manager > Network Adapters > Network Adapter Properties > Power Management> Allow this device to wake the computer. Check the option: “Allow only a magic packet to wake the computer”. This prevents accidental wakes due to network traffic.

Bios ta wake on lan

Ethernet karti ayarlari:

Download
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: magicpacket.free.fr
Boyut: 342 KB
Sistem: Vista, XP, 2003, 2000, ME, 98

hrPING (Ping komutunda tarih ve zaman mührü)


Windows ping komutu ; hedef ve kaynak biilgisayarlar arasinda baglanti olup olmadığınin sinanmasi acisindan oldukca önemlidir , gel gelelim ping cekilen tarih ve zamani vermez , eger bu ping komutunda bu özelligi kullanmak istiyorsanız hrPING yazılımini kullanabilirsiniz , hrPING bir command line utility dir yani: cmd ekrani üzerinden calisir , aşağıda örnek bir komut verilmistir:

hrping.exe -t -T -F pingresult.txt 192.168.2.1

Anasayfasi
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: cfos.de
Boyut: 439 KB
Sistem: Xp ve üzeri tüm windowslar


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha