Windows XP açılış ekranını değiştirmekWindows XP açılışında ekrana gelen resim size sıkıcı mı geliyor? Bunun yerine istediğiniz resmi kullanabilirsiniz. İPUCU: Bunun için üzerine tıklayarak BootXP aracını kurun ve çalıştırın.


Ancak BootXP'nin Shareware versiyonunun çalıştırılması için "Enter BootXP" düğmesi ekrana gelene kadar bir süre beklemeniz gerekli. Sistem açılışında kullanmak istediğiniz resmi seçmek için Browse düğmesine tıklayın. Your Boot Screen penceresindeki resmi işaretleyin ve "Set as your BootScreen" düğmesine tıklayın. BootXP, otomatik olarak orijinal BOOT.INI dosyasının bir yedeğinin oluşturacak ve açılış yöneticisi ekranına işletim sisteminin orijinal hali ile açılmasını sağlayacak yeni bir öğe ekleyecektir. Bu sayede istediğiniz zaman eski ayarlarınızı geri yükleyebilir veya işletim sistemini normal ekranı ile çalıştırabilirsiniz. Daha sonra BootXP'yi kapatın, Windows XP'yi yeniden başlatın ve yeni açılış resminizin zevkini çıkartın.
DİKKAT! Açılış ekranı 640x480 piksel çözünürlükte olmalı, 16 renk kullanmalı ve BMP biçiminde kaydedilmek zorundadır. "Get Boot Screen" komutunu kullanarak internetten hazır açılış ekranları indirebilirsiniz.

Sürücü adi nasil değiştirilir


My computers i sağ clickleyelim açılan ekranda Manage yi secelim sonrasinda açılan ekranda:Storage başlığı altinda Disk management i clickleyelim ve açılan ekranda sürücülerded birini secip (C;D....) sağ clickleyip Chance Driver letter ...i tiklayalim ve change dedigimizde açılan ekranın sağ kösesinden bir harf secip degistirelim.


Bir Yorum Var
  1. Avatar for TRWE_2012

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha