Baslangıç mensünden açılan programlarda güvenlik uyarısıEger start menüden herhangi bir program acmaya kalktiginizda üstteki resimdeki uyariyi aliyorsaniz , bunu cmd den vereceginiz bir komut ile cözebilirsiniz , bu sorun , windows 7 ve vistalarda yeralan


Windows Integrity Levels düzeyinin start menu yada Taskbar kisayollari için degistiginde cikmaktadir , düzeltmek için cmd yi admin yetkilerinde calistirip aşağıdaki komutu verelim:

ICACLS "%programdata%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs" /Setintegritylevel (OI)(CI)Medium

Windows 7 bitlocker şifresini kaldırma


Sorun: Sadece D'de sifre olmasına rağmen kaldıramıyorum diğerinide(C) yi demi sifrelemem gerkiyor kaldırmak için öyle hata veriyor yapıyorum birşey değişmiyorr ne belaymıs bu win 7 aeroda çalısmıyor zaten bende düsük özelikli pcde çalışıyordu hani tam bir ram canavarı kesildi kitleniyo pc arada

Cözüm: BitLocker'ı kapatmak veya geçici olarak devre dışı bırakmak için
1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni tıklatarak Bitlocker Sürücü Şifrelemesi'ni açın.Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
2. Aşağıdakilerden birini yapın:
* BitLocker'ı geçici olarak devre dışı bırakmak için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın, sonra BitLocker Sürücü Şifrelemesini Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.
* BitLocker'ı kapatıp birimin şifresini çözmek için, BitLocker'ı Kapat'ı tıklatın ve sonra Birimin şifresini çöz'ü tıklatın. bu şekilde sorun çözülecektir.


Bir Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha