Routeri programla resetlemeAdim 1.) Öncelikle Buradaki programı download etmeniz gerekmektedir indirdiginiz programı önce bir deneyin eger çift tıklayıp çalistirdiginizda ip degisiyorsa (ki bunu modemin en solunda


internet yazan kisminin kisa bir süreligine kırmızı yanip tekrar yesile dönmesinden anlayabilirsiniz) direk Adim 7'e geçebilirsiniz.

Adim 2.) Çalismadi mi. O zaman internet explorer'i açiyoruz (veya ne kullanıyorsaniz, opera, firefox... v.b.) adres çubuguna ip adrsini yazıp modem arayüzüne giriyoruz. Burada kullanıcı adi ve sifre kişimarini doldurup ok butonuna basiyoruz. (Enter'a basmayin ok butonuna basin)

Adim 3.) Gelen ekranda en solda bir kisayol menüsü mevcut oradan Gelismis'i tıklayın. Gelismis'e tikladiginizda karsiniza gelen ekranda "Evrensel Tak ve Oynat'a" tikalyin (yeri en solda ve üsten 2. simge üzerinde UPnP yaziyor)

Adim 4.) Karsimiza çikan ekrandaki 2 seçenegi de seçilmis hale getiriyoruz ve tamam diyoruz. Modem kismi ile isimiz bitti.

Adim 5.) Denetim masasindaki Wimdows Güvenlik Duvari simgesine çift tıklıyoruz. Üst menüdeki özel durumlar kismi yazan yere tıklıyoruz. Ve Progralar ve hizmetler menüsü altinda açilan kişimdan UPnP çerçevesi yazan yeri seçili hale getiriyoruz. Tamam'a basip burdan da çikabiliriz.

Adim 6.) Bu adimlari takip ettikten sonra programı bir kez daha çalistirip bu sefer ip'nin degistigini görüyoruz. umarim

Adim 7.) Jdownloader programıni açiyoruz. Sirayla Ayarlar-Tekrar Baglan ve yöntem olarak da harici olani seçiyoruz. Komut kismina seç butonuna basarak programın bulundugu yerin dizin adresini koyuyoruz. Altta Use special executer for windows isaretli olmasin. islem tamamdir. Artik tekrar baglan'a bastiginiz ip 5-10 saniye içinde degisecektir.

Not: Eger tekrar baglan'a bastiginiz halde ip degismezse, test odasi yazan yerin altındaki ip degistir butonuna basin. Eger basarili olursa bu sefer tekrar baglan çalisir hale gelebilir. (Ben de öyle oldu)


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha