Windows 11 in TPM Gereksinimini bir tıkla atlatın


TPM 2.0 Bypass yazılımı ile bir tıkla TPM gereksinimini atlat
Bilgisayarınıza en yeni işletim sistemi olan Windows 11 i kuracaksanız , donanımınızın TPM 2.0 gibi bazı gereksinimleri karşılaması gerekecektir. Anakartta bulunan TMP çipi, şifrelemeyle ilgili


güvenlik özelliklerine, biyometrik verilerinizi kullanarak kimliğinizin doğrulanmasına ve verilerin (dizeler, metin ve dosya) şifrelenmesine olanak tanır. TPM yongası bulunmayan bir Anakart kullanan eski bilgisayarlar, diğer tüm gereksinimleri karşılasalar bile Windows 11'i yükleyemezler.

Anakatrınızda TPM yongası yoksa ve buna rağmen Windows 11 i yüklemek istiyorsanız bazı çözüm yöntemleri mevcut , bunlardan belkide en kolayı "TPM 2.0 Bypass" isimli ücretsiz ve portable uygulamayı kullanmak.

TPM Yongası

TPM 2.0 Bypass yazılımı ile bir tıkla TPM gereksinimini atlatın

TPM 2.0 yazılımı Windows 10 dan ,Windows 11 e yükseltmek isteyip'te donanım gereksinimlerini karşılayamadığı için yükseltme yapamayan kullanıcılar için yükseltme sırasındaki TPM kontrolünü atlatmaktadır. TPM 2.0 chip gereksinimini devre dışı bırakmak için sayfa sonunda yeralan TPM 2.0 Bypass yazılımını indirin. Yazılımı çalıştırdığınızda otomatik olarak sisteminizin TPM kontrolünü yapacak ve arayüzünde Windows 11 i kurup kuramayacağınızı bildirecektir.

TPM Bypass arayüzü

Arayüzde 3 adet buton bulunur bunlardan ilki otomatik olarak yaptırılan TPM kontrolünün tekrar yaptırılması için kullanılabilecek olan Check butonudur.

Turn On Bypass : Buna tıkladığınızda Windows 11 kurulumu sırasında donanım gereksinim kontrolleri yapılacaktır .

Turn Off Bypass : Bu buton ile Windows 11 kurulumu sırasında donanım gereksinim kontrolleri yapılmayacaktır (Atlatılacaktır). Bu butona tıklandığında donanım kontrolünü atlatmak için aşağıdaki registry kaydı otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=dword:00000001

Turn On Bypass butonuna tıklandığında ise üstte oluşturulan Registry kaydı silinmekte ve tekrar varsayılan duruma geri döndürülmektedir.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=-

Görüldüğü üzere TPM 2.0 Bypass, Windows 11 yükleme işleminin, TPM yongasının varlığını kontrol etmemesi için registry ye "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" REG_DWORD değeri ekler.

TPM registry kaydı

Şunu hatırlatmakta fayda var ; Turn On Bypass butonuna tıkladıktan sonra eğer Temiz Windows 11 kurmayı düşünüyorsanız, Windows'u en az bir kez yeniden başlatmamız gerekiyor.

- TPM bulunmayan bilgisayara Windows 11 nasıl kurulur Burada

- Güvenilir Platform modülü (TPM) Varmı kontol edin Burada

- TPM istemeyen Windows 11 kurulum medyası hazırlayın Burada


5 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Kenan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Tarık
  5. Avatar for Kenan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha