Gezinti bölmesindeki Ana Sayfayı kaldırın


Gezinti bölmesindeki Ana Sayfayı kaldırın
Gezinti bölmesi ; Dosya Gezgini'nde bilgisayarınızdaki veya ağınızdaki dosyaları, klasörleri ve sürücüleri bulmak için kullanılan en soldaki bölmedir. Gezinti bölmesini görünür yapmak veya gizlemek için , Dosya

gezginini açtıktan sonra Üst menüde yeralan görünüm kısmına tıklayın , aşağı açılır menüden dip kısımdaki Göster özelliğini seçin ve Gezinti bölmesi kısmına tik koyun , varsayılan olarak zaten bu kısımda tik vardır , eğer gezinti bölmesi olmasın istiyorsanız buradaki tiki kaldırın.

Dosya gezgini gezinti bölmesi

Gezinti bölmesi ile ilgili registry kayıtlarını sayfa sonundaki indirme linkinde bulabilirsiniz. Windows 11 in yeni sürümünde Hızlı erişim artık Ana Sayfa olarak adlandırılmaktadır , (Üstteki resimde sol üst köşede). Ana Sayfa'da görüntülenen en son ve sabitlenmiş dosyalar artık yerel dosyalar olmasalar bile Dosya Gezgini'ndeki arama kutusu kullanılarak aranabiliyor, böylece sizinle en son paylaşılan Office dosyalarını kolayca bulabilirsiniz.

1. Hızlı erişim = Sistemde sabitlediğiniz veya sık açtığınız 11 klasörü görüntüler
2. Favoriler = Sabitlenmiş dosyalardır.
3. En Son (Son dosyalar) = En son açtığınız 25 dosyayı görüntüler.

Gezinti bölmesinden anasayfayı kaldırın

Gezinti bölmesindeki Ana Sayfa'yı kaldırmak için yönetici olarak oturum açmış olmanız gerekir. Ana Sayfa'yı kaldırmak, sık kullandığınız klasörlerin ve son dosyaların geçmişini temizlemez. Bunun için sayfa sonunda sizlerle paylaştığımız registry kayıtlarından "Ev_ikonu_yok.reg" kaydını kullanmanız yeterlidir. Ardından dosya gezginini açıksa kapatıp yeniden açtığınızda Ev ikonu kaybolmuş olacaktır.

Dosya gezgini ev ikonu silindi

Anasayfa ikonunu (Hızlı Erişim) Görev çubuğuna sabitleyin

Bu konuda gerek internette gerekse email yolu ile bize iletilen sorular var , gel gelelim dosya gezgini giriş kısmında ise halihazırda görev çubuğuna ekli olan dosya gezginine tıkladığınızda zaten Giriş Kısmında açılacağından Buradaki ev ikonunu Görev çubuğuna eklemenize gerek yoktur.

Klasör seçenekleri giriş

Lakin Ev ikonunu masaüstünüze ekleyebilirsiniz bunun için Dosya gezgini açık iken ev ikonunu fare ucu ile tutup sürükleyip masaüstüne bırakmanız yeterlidir. Böylece masaüstüne tıkladığınızda dosya gezgini Giriş kısmı açılacaktır.

- Dosya gezgini bu bilgisayar menüsü ile başlasın Burada

- Hızlı erişim ve bu bilgisayar arasında kolay geçiş Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Harold Finch
  4. Avatar for Harold Finch
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for gürkan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha