Windows Pagefile dosyanızı şifreleyinPagefile , bilindigi üzere dosyalarin hard drive cachesidir ve hassas bilgiler icerebilir , elbetteki Pagefile nizi kapanista otomatik sildirebilirsiniz lakin bu da geri getirilip bu hassas biliglere ulasilabilir

, o halde geriye bu dosyasi sifreleme secenegi kaldi , windowsta yeralan fsutil bize bu imkani sunuyor , lakin burada unutulmamasi gereken sey bu sifrelemenin sadece NTFS dosya sisteminde olmasidir , öncelikle cmd yi admin yetkilerinde calistiralim:
pagefile dosyaniz sifrelimi kontrol edin sorgu sonucu 1 degerini veriyorsa sifreli demektir :

fsutil behavior query EncryptPagingFile

pagefile dosyamizi sifreleyelim

fsutil behavior set EncryptPagingFile 1

pagefile dosyamizdan sifreyi kaldiralim

fsutil behavior set EncryptPagingFile 0

Sistem klasörlerini doğrudan göstermek


Windows’un varsayılan ayarlarında örneğin “C:\Windows” gibi sistem klasörlerini çalıştırmak istediğinizde bir uyarı mesajıyla karşılaşırsınız. Ancak istenen bağlantıya tıkladıktan sonra bu içeriği görüntü leyebilirsiniz. Bu deneyimli kullanıcılar için oldukça can sıkıcı. Windows’ta yapacağınız bu değişikle artık klasör içeriğini görüntülemek için sıkıcı mesajlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bunun için “Araçlar / Klasör Seçenekleri”ne ve buradan da “Görünüm”e tıklayın. “Gelişmiş ayarlar”dan “Sistem klasörlerinin içeriğini görüntüle” seçeneğinin önüne işaret koyun ve “Uygula / Tamam” diyerek bu değişikliği onaylayın. Bu değişikliği aynı zamanda Kayıt Defteri’nden de yapabilirsiniz aşağıda:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"WebViewBarricade"=dword:00000001

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha