Windows 10 da eski hesap makinasını kullanalım


Windows da eski hesap makinasını kullanalım
Alışkanlıkları değiştirmek kolay değildir özelliklede pratik olanların yerine sağ el ile sol kulağınızı tutmanız isteniyorsa bu alışkanlığınız için direnmenizi bile öneririm , işte Microsoftun Windows 10 da dokunmatik

ekranı olmayanlar için dayattığı hemen hemen her modern uygulama tamamen dokunmatik ekranlı artayüzler için optimize edilmiştir ve kullanırken normal ekranlı kullanıcıları zorlar , mesela eski hesap makinası oldukça pratik ve bir okadarda çok özellik sunuyordu , yenisi ise görünüm olarak bile cep telefonlarının hesap makinalarına benzetilmiş , eğer sizde bu hesap makinasından hoşlanmadıysanız ve eski hesap makinasını geri istiyorsanız bu yazımız tam size göre:

Old Calculator for Windows 10

1. sayfa sonundaki linkten eski hesap makinasını indirin , Windows 8.1 den alınmış olan bu hesap makinası yasal orjinal microsoft hesap makinasıdır hem Windows 10 x86 hemde Windows 10 x64 desteği vardır ve tüm dilleri destekler . Zipten çıkartıp içerisinde yeralan "Old Calculator for Windows 10.exe" yi çalıştıralım karşımıza kurulum ekranı gelecektir.

2. Dil kısmından dilimiz otomatik seçili ise sadece "Ok" butonuna basmamız yeterlidir

Windows 10 için eski hesap makinası

3. Bir sonraki ekranda kur butonuna basıp kurulumu tamamlamamız gerekir.

Hesap makinası kurulumu bitir

Hesap makinası kendisini başlat butonuna bastığımızda açılan "En Son Eklenenler" kısmına atacaktır buradan bulup çalıştırabiliriz veya klavyemizdeki windows ve R tuşuna basıp açtığımız çalıştır ekranından vereceğimiz aşağıdaki komutta

calc

yeni metro hesap makinası yerine eski klasik hesap makinası açılacaktır. güle güle kullanın , Aşağıda her iki hesap makinasının ekran görüntüsü yeralmaktadır.

Eski ve yeni hesap makinası

Old Calculator for Windows 10 u aşağıdaki linklerden birinden indirip kullanabilirsiniz

YandexBoxMailru


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Sezer Pamukçu
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for azat
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Mertcan
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Selman Koç

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha