ip logYasa gereği, ticari amaçla internet erişimi sağlayan işletmeler, yerel ağından internete çıkış yapan cihazların dahili IP dağıtım loglarını tutması ve tutulan bu logların IP Log İmzalayıcı programıyla


imzalanması gerekmektedir.

IP Log Oluşturucu Nasıl Çalışır Ve Hangi Ayarları yapamam gerekiyor?

Ip Log Oluşturucu çalıştığı bilgisayara ait bilgileri otomatik olarak olarak almaktadır. Programın diğer cihazlara ait bilgileri alması için, ağda kullanılan ip adreslerinin programa tanıtılması girilmesi gerekiyor ,Program log oluşturduktan sonra IP Log Imzalayıcıyı başlatarak logları imzalatmaktadır

Kullanımı:

1 - Programı Deep Freeze olmayan veyahut format, sistem geri yükleme vb. gibi işlemlerle zarar görmeyecek bir konuma çıkartınız. Mesela D:\IPLOG klasörü olabilir.

2 - IPLOG klasörünün içindeki IPLOG.EXE programını çalıştırınız. Program çalıştığında Ip Log İmzalayıcı otomatik olarak kurulmaktadır. Siz ayriyeten İmzalayıcı programını kurmayacaksınız.

3 - Program ilk kez çalışıyorsa, diğer cihazlara ait ip bilgilerini girebileceğiniz bir ekran açılır.

Listeye ağınızdaki diğer cihazlara ait ip adreslerini girmelisiniz. Daha sonra ip listesini düzenlemek isterseniz, programın traydaki (saatin yanındaki) simgesine sağ tıklatıp, IP Listesini Düzenle seçeneğine tıklatmanız gerekiyor. Bu listeye ağınızda çalışan tüm aygıtların ip adreslerini eklemeniz gerekiyor. Aynı şekilde ara sıra kullandığınız ip adreslerini de listeye ekleyiniz!

Bu arada IPLOG.EXE programını çalıştırdığınızda, program kendisini sistem başlangıcında başlatmak için gerekli bilgileri registrye yazmaktadır!

4 - Ip Log İmzalayıcıyı başlatıp, imzalamış dosyaları görmek için, programın traydaki simgesine sağ tıklatıp İp Log İmzalayıcı seçeneğine de tıklatmanız gerekiyor. İp Log İmzalayıcıyı açınca, imzalanmış dosyalar Gün İçinde İmzalanmış Dosyalar menüsünde bulunmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için indirdiğiniz yazılımın yardım dosyasına göz atınız

BlueLife

Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Bluelife
Boyut: 1.7 MB
Sistem: Xp ve üzeri tüm windowslar


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha