C:/wındows/System32/Autoexec.nt MS-dos ErrorSorun: C:/wındows/System32/Autoexec.nt sistem dosyası MS-dos ile microsoft uygulmalarını çalıştırmak için uygun değil ! uyarisi aliyorum bunu nasil cözebilirimCözümü: C:\WINDOWS\repair\ dosyasına gir oradan autoexec.nt dosyasını kopyala sonra dosyayı C:\WINDOWS\system32 klasörünün içine at. sorunun çözülecektir.
eger ise yaramadiysa autoexec.nt dosyasini Cd den alalim , bunun için Xp Cd nizi takip ve Cmd den aşağıdaki komutu verin:

expand D:\i386\autoexec.nt_ c:\windows\system32\autoexec.nt

ise yaramadiysa aşağıdaki notepad e yapistirip autoexec.nt şeklinde kaydedin

@ echo off
lh% SystemRoot% \ system32 \ mscdexnt.exe
lh% SystemRoot% \ system32 \ redir
lh% SystemRoot% \ system32 \ dosx 

sonrasinda C: \windows\system32 içine atin ve dosyayi read only yapin (salt okunur)

Dos Tabanli programlar ve XP


Normal kosullarda bircok program Xp de sorunsuz calisir, fakat baazi oyun ve programlar özel olarak eski windows versiyonlari için yazildigindan sorunlar cikabilmektedir,bu tür sorunlu programları XP altinda calistirabilmek için:Program Compatibility Wizard (Türkcesi;uyumluluk asistani herhalde) diye bilinen bir yardımcı var ve bu yardımcı sayesinde calismayan programı degisik uyumluluk modlarinda deneyerek calistirabiliriz.Bunun için calismayan programı sağ clickleyip properties diyelim ve açılan ekranda Compatibility i secelim ve sonrasinda "run this program in compatibility mode for a tik koyalim neticesinde 95 98 ve bircok uyumluluk modunda Programi calistirma sansina sahip olduğumuzu görürüz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha