Chromede Sayfaları önceden yükleme ayarı silik


Chromede Sayfaları önceden yükleme ayarı silik
Bugün bir arkadaşım format attığı bir bilgisayarda , Google chromede Ayarlar - Performans kısmına tıklandığında yeni açılacak sayfada yeralan "Sayfaları önceden yükleme" ayarının silik olduğunu


ve aynı ayarı benimde kontrol etmemi isteyince baktımki ilgili ayar bende de silik ve kullanılamıyor , herhalde daha önceden anasayfada bu ayar ile ilgili açtığımız "Chrome ve Edge sayfaları daha hızlı yüklesin" - Burada , ipucu ile ilgilidir diye düşünerek gerekli scripti indirip çalıştırdım.

Gel gelelim değişen birşey olmadı bende sorunun çözümünü herzaman olduğu gibi googlede aramaya başladım ve buldumda , eğer sizde de durum aynı ise aşağıdaki adımları izleyip Sayfaları önceden yükleme ayarını tekrar ekinleştirebilirsiniz.

Google Chromede Sayfaları önceden yükleme ayarı nasıl etkinleştirilir

Google chromede , Sayfaları önceden yükleme ile ilgili ayara çok daha çabuk erişmek için adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırıp Enter tuşuna basın.

chrome://settings/performance

Açılan sayfada sağ taraftaki kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırıp Hız başlığının altında yeralan "Sayfaları Önceden yükleme" ayarının olduğu butonu bulun.

Chrome sayfaları önceden yükleme ayarı silik

Bende Silik olmasının sebebi kullandığım ve oldukça da memnun olduğum uBlock Origin isimli eklentiden miş. Muhtemelen sizdeki ayar da o sebeple kullanılmaz haldedir. şimdi sırası ile aşağıdakileri yapın.

1. Google chrome tarayıcısını açıp uBlock origin ikonuna tıklayın ve ardından aşağı açılan menüden, Kontrol paneli (Ayarlar) dişli çark ikonlarına tıklayın.

U block origin ayarları

2. Açılan yeni sayfada Ayarlar sekmesi altında yeralan Gizlilik başlığını bulun ve "Kaynak Öngetirimini devre dışı bırak (Engellenmiş ağ istekleri için her bağlantıyı engellemek için)" ayarının başındaki kutucuktaki tiki kaldırın.

U block origin kaynak Öngetirimi

İşlemler bukadar , tarayıcıyı kapatıp yeniden açmanıza bile gerek kalmadan ilk resimdeki silik ve kullanılmayan "Sayfaları Önceden yükleme" ayarı aktif hale gelmiş oldu (Aşağıdaki resim).

Chrome sayfaları önceden yükle ayarı aktif

Eğer benzer şekilde Google chromedeki bazı ayarlar kullanılamıyorsa sebebi kullandığınız eklentilerden birkaçı olabilir.

- Chrome yavaş çalışıyor sorununa çözüm Burada

- Google chromede dil nasıl değiştirilir Burada

- Google Chrome Şifre kaydedilsinmi diye sormuyor Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Yunus
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Nermin

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha