Cd Self Burner (Kendi kendini yazdıran iso yapın)


self burn
Bilgisayar ile ilgilenen kişiler genellikle ISO nedir bilirler , ISO bir diskin arşiv dosyasidir , ve çeşitli programlar ile kolayca yazdırılabilir , Eğer bilgisayarınızda bir diski yedeklerseniz


eğer kopya koruması vs de yoksa ISO formatında yedeklenir , bir koruma mevcutsa Cue/Bin formatı sözkonusudur , diskteki tüm dosyaları kopyalayıp sıkıştırırsanız benzer bir sonuç elde edersiniz fakat ISO nun özelliği ; boot kodu, yapısı, ve tüm attributlarını da içerecek şekilde system metadatasını yedeklemesidir . peki ISO yazdırmasını bilmeyen birine bir ISO dosyası yollasanız ve bu iso dosyasi kendi kendini otomatik olarak yazdırabilse nasıl olurdu ? , böylece iso yazdırmasını bilmeyen şahıs yolladığınız .exe ye tıklayınca otomatik olarak portable bir cd iso yazıcısı devreye girecek ve kullanıcıya sadece burn (yazdır) butonuna basmak kalacak , iste Cd Self Burner bu işi yapıyor.

1. CD SelfBurner i çalıştıralım ve ilk boşluğun yanındaki arama ikonuna basıp ISO dosyamızı gösterelim (CUE de kabul ediliyor)

2. ikinci boşluktaki arama butonu ile ISO nun tek tık ile yazılmaya hazır haldeki kalıbının nereye çıkartılacağını gösterelim.

self_burn2

3. Sağ tarafta bulunan Create butonuna basalım , program 7-Zip SFX yardımı ile sıkıştırılmış kendi kendine çalışan bir exe dosyası oluşturacaktır.

Bu oluşturulan .exe ye çift tıklandığında extract and burn to CD/DVD uyarısı çıkacaktır

self_burn3

Uyarıya Yes denirse CD/DVD ImgBurn un portable versionu ile yazdırılmaya başlayacaktır fakat elbetteki bu sadece CD/DVDRom da boş diskiniz hazırsa gerçekleşir o nedenle böyle bir exe yaptığınızda karşı tarafa öncelikle Boş CD/DVD takmasını tembihleyin sonra exe ye tıklayabilir.

self_burn4

DownloadLink2Link3Şifresi: sordum
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: damian666
Boyut: 2,21 MB
Sistem: Windows Xp ve üzeri sistemler için


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha