Ekran alıntısı aracı otomatik kaydetmesin


Ekran alıntısı aracı otomatik kaydetmesin
Ekran alıntısı aracı son zamanlarda Birçok yeni özelliği ile göz dolduruyor. Eğer bir resimde yazılar var ve bunları kopyalamak istiyorsanız herhangi bir OCR uygulamasına gerek kalmadan Ekran alıntısı

aracı ile resimdeki yazıları kopyalayabilirsiniz yine diyelimki bilgisayarındaki bir aksaklığı gidermek için arkadaşınıza , kendi bilgisayarınızda çekeceğiniz bir ekran kaydı (Ekran videosu) yollayacaksınız yine 3. parti diye tabir edilen herhangi bir yazılım kullanmadan Ekran alıntısı aracı ile ekran videosu çekebilirsiniz. Eğer ekrandaki herhangi bir şeyin resmini çekecekseniz zaten ekran alıntısı aracı ilk bu iş için tasarlanmıştı.

Eğer ekran alıntısı aracı ile bir ekran resmi alırsanız , ilgili resmi otomatik olarak aşağıdaki yere kaydetmektedir.

%USERPROFILE%\Pictures\Screenshots

Bu ayar bazı kullanıcılar için uygun olsada , diğerleri için manuel kontrolü tercih edebilirler bu nedenle aşağıdaki makalede, Windows taki Ekran Alıntısı Aracı ile ekran kayıtlarının otomatik olarak kaydedilme ayarının nasıl etkinleştirileceği veya devre dışı bırakılacağı açıklanmaktadır.

Ekran alıntısı aracı otomatik kaydetme ayarını kapatın veya açın

Aramaya ekran alıntısı yazın ve bulduğu ekran alıntısı aracına tıklayıp açın ardından sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp aşağı açılır menüden ayarlar kısmını seçin.

Ekran alıntısı aracı ayarları

Yeni açılacak pencerede üst kısımda ekran alıntısı alma ayarları , alt kısımda ise Ekran kaydı ayarları yeralmaktadır. Hem ekran resmi hemde ekran kaydı için : Ekran görüntülerini (kaydını) otomatik olarak kaydet butonunu kapalı konuma getirin.

Ekran görüntülerini otomatik olarak kaydetmesin

Böylece ekran resimleri ve video kayıtları otomatik olarak varsayılan konumlara kaydedilmeyecektir. Bunun bir olumlu yönü ise çocukların bilgisayarı kurcalarken kazara açabilecekleri ekran kaydı sebebi ile SSD diskinize oldukça büyük bir veri yazılmasının da önüne geçmiş olursunuz ki bildiğiniz üzere ekran SSD lerin ömürleri belirli bir yazma rakamı ile sınırlıdır.

Eğer sizdeki ekran alıntısı aracı otomatik kaydetmiyor ve siz otomatik kaydetmesini istiyorsanız bu durumda üstteki anlatılan ayarın tam tersini uygulayarak ; Ekran görüntülerini (Kaydını) otomatik olarak kaydet butonunu aktif konuma getirmelisiniz.

Ekran alıntısı aracı ekran görüntülerini otomatik kaydetsin

Eğer güncellemeleriniz kapalı ise ekran alıntısı aracının her tür özelliğinden faydalanmak için son sürüme güncellemenizi tavsiye ederim.

- Ekran alıntısı aracı ile sesli video kaydı yapın Burada

- Ekran alıntısı aracı ile resimdeki yazıları kopyalayın Burada


5 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for erol sezgin
  3. Avatar for ercansat
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha