Format veya onar dan sonra belgelerime ulaşamamakSorun : windows xp göcünce tekrar formatlamadan onar diyerek kurdum şimdi belgelerim klasörü acilmiyor , ilaveten bilgisayarima daha öncedende bircok defa yaptigim gibi format attim.

ama format attiktan sonra diger partiton daki belgelerim klasörü acilmiyor , peki cözüm nedir gelin izleyelim (izlemek için resmin üzerine tıklayıniz)

Xp de Kurulu windowsu baska bir bilgisayara taşıyalım (sysprep)


sisteminizi güzelce kurmussunuz,donanımları tanıtmıssınız,gerekli programları yüklemissiniz,kişisel ayarlarınızı yapmıssınız,saatlerce ugrasmıssınız.Çok hosunuza giden bir sistem hazırlamıssınız.Sonra arkadasınız notebook u ile geldi ve sisteminizi gördü, o da çok begendi,benim makinayada kuralımmı dedi? Siz o kadar süre ugrasmak istemediginiz için kurarız ama bu kadar ugrasamam dediniz. Ya sizin makinanızdaki sistemi olduğu gibi başka bir makinaya aktarma imkanı olsaydı, üstelik intel islemcili bir makinadan amd islemcili başka bir makinaya.Kendi sisteminizin ghost'unu başka bir makinaya yüklüyorsunuz ve sorunsuz çalısıyor olacak.Pek mümkün gözükmüyor.
Microsoft sysprep programı ile bu mümkün.Herhangi bir makinada yüklü sistemi yine herhangi makinaya aktarma imkanı sağlıyor.Gerekli açıklamaları ve dosyaları asağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Alternatif anlatım


3 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha