RSS akış kısıtlamasını kaldıralım


full text rss
Full Text RSS Feed, genelde site sahipleri tarafından kısıtlanarak veya kısaltılarak yazıların tümünün verilmediği RSS akışlarını alıp ilgili sitenin yazılarının tümünün bulunduğu yeni bir RSS akışına


dönüştüren oldukça harika ve yararlı bir sitedir. Kısıtlanmış RSS akışlarını tüm yazıları akışta vermeye zorlayacak yeni bir RSS yayınına dönüştürmek gerçekten parlak bir fikir. Çoğu site ve blog sahibi içeriklerinin kolayca kopyalanmasını önlemek için başvurdukları bu yolla bir nebze önlem alıyorlar. Fakat bu site ile kısıtlanmış RSS dönemi neredeyse kapanıyor.
Siteyi ziyaret ettiğinizde karşınıza RSS adresini girmeniz gereken bir adres formu çıkıyor. Buraya kısıtlanmış RSS adresini girip Submit düğmesine basıyorsunuz. Ardından site size kısıtlamanın ortadan kaldırıldığı yeni bir RSS akış adresi üretiyor.
Tamamen ücretsiz olan bu yeni RSS akışı
- ana kaynağından hızlı veri çekebiliyor.
- kısıtlanmış beslemenin tüm yazısını alabiliyor.
- reklamsız çalışıyor.
- düzenli olarak güncelleniyor.
- her türlü okuyucuda sorunsuz çalışabiliyor.

fivefilters.org

Alternatif arayanlara önerebileceğim diğer bir full rss alan online okuyucu ise feedex.net tir aynen üsttekinin işleyiş tarzına sahşp bu online beleme okuyucusu en az üstteki kadar başarılıdır.

http://feedex.net/

Rss si olmayan web sayfalarindaki yenilikleri aninda ögrenin


Bazen nette icerigi oldukca özgün bilgi dolu web sayfalarina rastlarsiniz fakat en temel sayfa özelliklerin den biri olan RSS si eksiktir ve bu durum bizim bu sayfayi takip etmemizi güclestirir , iste bu gibi durumlar için Page2Rss yi kullanabilirsiniz , bir google chrome eklentisi olan yazılım ile RSS si olmayan web sayfalarindaki yenilikleri takip edebilirsiniz.

Download


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha