Head JS (Javascript dosyalarını hızlandırın)Head JS, temel özelliği web sayfalarının etiketi arasına tanımlanan ve siteye farklı özellikler kazandıran, bunun yanında sitenin açılma hızını da yavaşlatan javascript (.js) dosyalarının kullanıcının

bilgisayarına paralel bir şekilde yüklenmesini sağlayıp yüklendikten sonra da sırasıyla çalıştırarak web sayfasının açılış hızını muazzam derecede artıran oldukça süper bir scripttir. Artık arama motorlarında üst sıralara çıkmanın ve de en önemlisi ziyaretçiyi bekletmeden hızlıca sayfaların açılmasını sağlamanın yolu siteleri her yönüyle optimize etmekten geçiyor.
Sitelere interaktiflik ve zamazingo özellikler katmanın yegane yolu scriptlerdir. Fakat onları ne kadar çok kullanırsanız sitenize erişim de o derece yavaşlayacaktır. Normalde buna engel olmanın en iyi yolunun scriptleri tek bir dosyada birleştirmekten geçtiği söylenir. Fakat bunun en başta çakışmalara neden olmasının yanında artan dosya boyutunun bir anda sayfaya yüklenememesi dolayısıyla yan tesirleri de yadsınamaz bir gerçektir.
İşte bu ihtiyaca binaen ve de siteyi en iyi şekilde optimize etmek amacıyla, sayfaların yüklenmesini bloklamadan scriptleri paralel olarak yükleyen ve de ardışık olarak çalıştıran çok yararlı bir kombine javascript sonunda icat edildi. Head JS'nin scriptlerin yüklenme hızındaki katkısı muazzam. Farkı ancak kendiniz deneyerek görebilirsiniz.

Ayrıca Head JS ile;
CSS de desteklenmeyen kullanımlara yeni classlar atayarak doğrudan müdahale edebiliyorsunuz.
HTML5'i Internet Explorer'da doğrudan kullanbiliyorsunuz.Ve bütün bunların yanında tarayıcı tanımlama, zaman farkı ölçme gibi enteresan Javascript fonksiyonları da var.

Anasayfasi , Download


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha