sistem dosyası denetleyicisi ile restoreVirüsler ve hatalı programlar yüzünden sistem dosyaları hasar görmüş. Öyle ki, sistem düzgün bir şekilde çalışMıyor. bunu onarmanin en kolay yolu nedir , herseyi yeniden kurmak istemiyoruz

İPUCU: Windows'un Sistem Dosyası Denetleyicisi programı bozulan sistem dosyalarını orjinaliyle değiştirebiliyor. Başlat-Çalıştır komutlarıyla "msinfo32" girin, ve "Tamam" ile onaylayın. Daha sonra açılan programdan "Araçlar-Sistem Dosyası Denetleyicisi" ve Başlat seçenekleriyle programı çalıştırın. Sistem Dosyası Denetleyicisi şimdi kayıtlı tüm sistem dosyalarını denetleyecektir. Hatalı olanları varsa bunları sabitdiskteki yedeklerle veya orjinal Windows CD'sindeki dosyalarla değiştirecektir.

Windows Live Meshin temp dosyalarını silin


Windows Live Mesh oldukca faydali küçük bir programdir ve dosyalarinizi bilgisayarlar arasinda senkronize eder lakin gel gelelim kötü bir huyu var oda cöplerini windowsta birakiyor (birkac GB , eger fotograf ve videolarinizi senkronize ettiyseniz 12-20 GB) , örnegimizde Windows live bunlari silmek için:
1. Gizli dosya ve klasörleri göster diyelim
2. Asağidaki klasöre gidip içindeki .tmp lerin hepsini silelim
Users > YouUserName > AppData > Local > Microsoft > Windows Live Mesh > Assembler


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha