Tüm kullanıcıların bağlantılarını aynı anda koparmakWindows 2000 Servera baglanan tüm kullanıcılarin baglantilarini ayni anda koparmak nasil gerceklesir: Bunun için net session komutunu kullanabilirsiniz. Bu komutu calistirdiginizda karsiniza sekil 2


dekine benzer bir pencere cikacaktir.Bu pencere yardimiyla o anda servera bagli olan kullaniçinin kullanıcı adini, hangi bilgisayari kullanarak servera baglandigini ve bu bilgisayardaki işletim sistemini vb .gibi bilgileri görebilirsin. Bu kullanıcılarin baglantilarini koparmak için ise aşağıdaki komutu calistirmalisin.

net session /delete

Bu komut calistirildiginda size bu islemi gerceklestirmek isteyip istemediginiz sorulacak. Eger bu sorunun da sorulmasini istemiyorsaniz bu durumda net session komutunu aşağıdaki şekilde kullanmalisiniz.

net session /delete /y

Eger bu islemi bir Zamanlanmis Görev içinde kullanacaksaniz /y parametresini ihtiyaciniz olacaktir. cünkü diger türlü kullanıcılarin baglantilarini kesmek için sizden onay beklenecektir. Not: agimizda Bulunan Ve ip Sini Bildigimiz makinanin uzak Makina Ag Tablosunu Yani Bilgisayar Adini Grubunu vs.

Nbstat -a ip

Olarak Dökebiliriz. Bir Nevi DNS in Gördügü ip cözüm islemini Yapmis oluyoruz


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha