web sayfalarını yazdırırken sinirlenmeyin


print
Aşağıdaki durumla muhtemelen bir çok kez karşı karşıya kalmışsınızdır: Okumaya değer bir web sayfası keşfettiniz ve hemen yazdırmak istediniz. Çünkü bazı sayfaların varlıklarını sadece bir


akşam sürdürebildikleri hızlı bir yaşam süren internette ne olacağı bilinemez.
Kısa bir süre sonra yazıcı kağıdı çıkarttığında karşılaştığınız durum sinir bozucu olabilir. Sayfanın yarısı yok! Merak etmeyin çünkü bir çok sayfada kenarlar kesilirler. Internet Explorer 6.0’ın yeni Baskı Önizleme fonksiyonu kağıttan tasarruf sağlıyor, ormanları koruyor ve sinirlerin gerilmesini engelliyor. Ve bunun için aşağıdaki işlemleri yerine getirmelisiniz:

1. Menü çubuğundaki Dosya/Baskı Önizleme komutunu çalıştırın. Bunun sonucunda web sayfası, kağıt üzerinde görüneceği şekilde ayrı bir pencerede ekrana gelecektir. Bu sayede kesilen kenarları hemen fark edebilirsiniz.

2. Eğer her şey olumluysa yazdırma işlemini başlatmak için direkt olarak Baskı Önizleme penceresindeki Yazdır... düğmesine tıklayabilirsiniz. Maalesef gelişmiş düzenlemeler yapmak mümkün değildir. şayet sayfa kenarları kesik ise üçüncü adımdan itibaren çalışmaya devam edebilirsiniz.

3. Baskı Önizleme penceresindeki büyüteç simgesine tıklayın ve sayfanın tamamına bakın.Muhtemelen sayfanın sağ tarafında sadece bir reklam kesilmiştir ve bu durum aslında çok da önemli değildir. Ama, eğer çıktı üzerinde önemli olabilecek bilgiler eksikse Yazdır... düğmesinin hemen sağındaki düğmeye tıklayın.

4. Artık sayfanın kenar ayarları ile bir sure çalışabilirsiniz. Sayfa kenarları yaklaşık yarım santimetre kadar küçültülürse, sayfanın nasıl görüneceğini control edin.

5. şayet bu da bir sonuç vermezse, geriye sadece bir seçenek kalıyor. Sayfayı yatay olarak yazdırmak. Bu durumda tüm sayfa kesinlikle kağıt üzerinde görünecektir


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha