Casuslar yolda: Özel bilgilerin korunmasıSon günlerde ziyaret ettiğiniz web sayfalarını herkesin bilmesi için sadece birkaç fare tıklaması yeterli olacaktır. Evde sorun değil, ancak bu durum işyerinde başınızı oldukça ağrıtabilir. Internet


Explorer 6.0, örneğinde hotmail gibi ücretsiz e-posta hizmetlerine bağlanırken kullandığınız parola ve kullanıcı adı gibi bilgileri saklayabilir. Bunun sonucunda herkes mektuplarınızı okuyabilir.
Bunu artık sona erdirin:
1.Internet Explorer penceresinde Araçlar/ Internet Seçenekleri komutunu çalıştırın. Ekrana gelen pencere üzerindeki Genel kartını aktif hale getirin ve Temporary Internet Files başlığı altındaki Dosya Sil düğmesine tıklayın.

2. Dikkat! Dosyaları Sil penceresindeki “Tüm çevrimdışı içeriği sil” seçeneğini aktif hale getirin ve daha sonra Tamam düğmesine tıklayın. Geçmiş dosyalarını da silerek geriye kalan bilgilerden kurtulabilirsiniz.

3. Bir sonraki adım olarak Internet Explorer’ın çalışmanızı kolaylaştırmak için sakladığı parolaları da silin. Bunun için de Internet Seçenekleri penceresindeki İçerik kartını aktif hale getirin ve Kişisel Bilgiler başlığı altındaki Otomatik Tamamlama düğmesine tıklayın. Otomatik Tamamlama Ayarları penceresindeki Formları Sil ve Parolaları Sil düğmelerine tıklayın. Son olarak Tamam düğmesine tıklayın.

4. Internet Explorer’ın artık şifre kaydetmemesi için “Formlardaki kullanıcı adları ve parolalar” seçeneğindeki işareti kaldırın. Artık güvenli bir şekilde sörf yapabilirsiniz

Animated gif egemenliğine son


Şu hareketli GIF resimlerini bilirsiniz. Resim ardına resim koyarak hareketli bir görüntü oluştururlar. Bu tarz hareketli resimler hoş Web sayfası süslemeleri olarak karşınıza çıkabilir ama çoğu kez banner, yani site reklamlarının yapıldığı tabelalarda görmeye alıştığınız fıldır fıldır dönen görüntülerin ana temalarıdır.
Özellikle çok reklam almış bir Web sitesinde girdiğinizde de gözünüzü alır, canınızı sıkarlar. Bu durumdan kurtulmak ve bu hareketli resimleri sade resimler haline dönüştürmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Internet Explorer üzerinde ufak bir ayar. Bunun için doğruca Tools-Internet Options-Advanced kısmına gidin. Göreceğiniz ayarlar arasında aşağı doğru giderek Multimedia bölümünü bulun. Burada Play Animations yazan bölümdeki işareti kaldırın. İşlemi tamamlamak için Internet Explorer'i kapatarak tekrar açın. Artık hareketli bir resimle karşılaştığınızda sadece ilk kareyi göreceksiniz


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha