İnternet explorer'dan ftp olur muTabii ki olur. Internet Explorer HTML tarzı Web sayfalarının görüntülenmesi yanında gereğinde FTP sitelerini dolaşabileceğiniz bir araç haline de dönebiliyor.Bunu sağlamak içi yapacağınız iş basit:

Adres boşluğuna bağlanmak istediğiniz FTP adresini yazın, ancak adres başlangıcı olarak http:// yerine ftp:// ibaresini getirin (ftp://ftp.cdrom.com gibi).
Peki bağlanmak istediğiniz FTP giriş için bir isim ve şifre istiyorsa ne olacak? Kolayı var. Siz öncelikle ftp:// ile başlamak şartıyla bağlanmak istediğiniz FTP adresini yazın. Daha sonra File menüsüne girin, burada bir şeylerin değişmiş olduğu dikkatinizden kaçmayacak. Şu anda File menüsü altında en başta Login As... diye bir opsiyon görüyor olmalısınız. Bu seçeneği seçerek açılan pencerede isim ve şifre girmenizi bekleyen boşlukları gerekli bilgilerle doldurun. Daha sonra onaylayarak bu yeni açılan pencereyi kapatın. Artık açılan pencerede FTP içeriğini görebilir, bu alana dosya sürükleyebilir veya bu alandan dosya çekebilir, kısaca bir Windows klasörü gibi kullanabilirsiniz.

internet explorer ve tarih içinde bir gezinti


Ara sıra tesadüfen eriştiğiniz bir Web sayfasını hatırlama ihtiyacı hissettiğiniz olmuştur. Bu sayfa özellikle de linkler aracılığıyla erişilmişse veya erişimin üzerinden de hayli zaman geçmişse ardında hiç iz bırakmaz.Bırakmaz mı dedim? Hayır, bırakır. Internet Explorer, belli bir süre geçmişe kadar hangi gün veya hangi haftalar içinde hangi Web sitelerinin gezildiğini tam adresleriyle aklında tutup listeleyebilme özelliğine sahip. Üstelik dilerseniz bu listeyi en sık ziyaret edilenler gibi değişik şekillerde size sunabiliyor, hepsinin üzerine bu siteler arasında arama da yapabiliyor. Bütün bunlara erişmek için yapmanız gereken tek şey View-Explorer Bar-History yoluyla bu işi yapan pencerenin sol kenarda belirmesini sağlamaktan ibaret.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha