Internet sayfalarını postalamakInternet Explorer altında izlemekte olduğunuz Web sayfasını bir başkasıyla paylaşma ihtiyacı hissediyorsanız, sayfanın linkini veya tamamını dilediğiniz kişiye tek harekette e-posta ile gönderebilirsiniz

.i Bunun için izleyebileceğiniz iki yol var:
Ya yukarıdaki butonlardan Mail yazanına basar ve Send a link-Send a page seçeneklerinden dilediğinizi seçersiniz, ya da aynı şi Tools menüsü altındaki Mail linkiyle halledersiniz. Yalnız sayfanın tamamını gönderiyorsanız alıcının HTML desteği olan bir e-posta programı kullandığından emin olun. GÖREV ÇUBUĞUNDAN HER YERE Windows 2000 ve Windows Me'de My Computer simgesinin Start menüsüne taşınmasıyla bilgisayarınızın her yerine gidebilen bir tek nokta referansı oluşturulabildiğinden bahsetmiştik. Biraz daha kalabalık görünmekle beraber aslında hemen hemen aynısını Internet Explorer'in görev çubuğu üzerine yerleşebilen araçları sayesinde Windows 98 altında da gerçekleştirebiliyorsunuz. Bakınız nasıl: Görev çubuğunda herhangi bir boş alana sağ tuşla basın. Açılan menünün en üstünde Toolbars-New Toolbar seçeneğini seçin. Şimdi, karşınızda My Computer yazısını direkt olarak görüyor olmalısınız. Hiç bir şey yapmadan hemen bunu onaylayın. Şimdi ortaya çıkan ve biraz fazla yer kaplayan bu araç çubuğunu kenarından tutarak iyice sağa doğru dayayın, sadece ismi ve görünmeyen bölümlerin simgelendiği iki adet ufak ok kalsın. Artık o iki ufak oka tıklayarak denetim masası, sabit disk ve CD-ROM sürücülerinin tüm içeriği, çevirmeli ağ hesapları dahil her şeye masa üstünden kolayca erişebilirsiniz.

Sayfalari sonrasi için depolayin


Favorilerinize attığınız sayfaları dilerseniz kısa birkaç işlemin ardından offline olduğunuz zamanlarda da okuyabilmek için sabit diskinize alabilirsiniz. Bunun için favori linkinize gidin, fare ile üzerine gelerek seçin ve sağ tuşa basarak karşınıza gelecek menüden Make available offline seçeneğine tıklayın.
Karşınıza sırayla bir takım seçenekler çıkacak. Bu seçenekler yardımıyla sayfa şifre istiyorsa bunları tanıtabilir, sayfadan başka sayfalara linkler varsa bu linklerin gösterdiği Web sayfalarının da seçeceğiniz derinliğe kadar toplanıp kaydedilmesini sağlayabilir, ya da senkronizasyon ayarlarını otomatik mi, elle mi yapacağınızı ayarlayabilirsiniz. Yalnız bu işin sonunda Task Manager simgesi gelip araç çubuğuna yerleşiyor, orada dursun istemiyorsanız bu simgeyi tekrar gidip kapatmanız gerekecek.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha