Farklı işletim sistemleri arasında dosya paylaşımılocal networkta eger iki bilgisayarda ayni işletim sistemini kullanıyorsa aralarinda dosya transferi kolaydir , fakat farkli ve heterojen sistemlerde isler biraz karisacaktir , iste Transfer On LAN isimli


yazılım bu noktada devreye giriyor , cünkü herhangi bir dosya paylasim ayari yapmadan dosya paylasimi sağlamaktadir , bunun için gereki kosul : Transfer On LAN yazılıminin dosya paylasimi yapacak olan tüm bilgisayarlarda kurulmus olmasidir , ayrica listedeki sistem ismini gizleme opsiyonu da vardir böylece diger clientler sizin sisteminizi tespit edemeyeceklerdir.
Dosya paylasmak istediğiniz Pc yi users tab indan sağ tıklayıp Send demeniz yeterlidir , karsi tarafa transferi kabul edip etmedigini soran bir popup mesaji acilacaktir.

Anasayfasi

Dukto R4 (farkli isletim sistemli Clientlerde kolayca dosya transferi)


Eger bir networkta clientler farkli işletim sistemine sahipse ve bunlarin arasinda kolayca dosya transferi yapmak istiyorsanız Dukto R4 ü deneyebilirsiniz , böylece izinler, kullanıcılar , isletim sistemleri ,protokoller , server ,client ... ile ugrasmak zorunda kalmazssiniz , her iki Pc de de Dukto R4 ü calistirin ve dosyalari ekrana sürükle birak yöntemi ile tasiyin hepsi bukadar , Anasayfasi

Ağ hızınızı Ağ trafiğinizi sistem çubuğundan izleyin


Internet'e bağlandığınızda aldığınız ve gönderdiğiniz veri boyutunu ve bu veriyi ne hızla alıp gönderdiğiniz anlık takip etmek isterseniz NetSpeedMonitor size bu konuda sistem çubuğunda anlık bilgi verecektir. Programı kurun , kurulum sonunda yeniden başlatma isteği gelirse "No" deyin o kadar mühim değil , ardından araç çubuğuna sağ tıklayın Araç Çubukları > NetSpeedMonitör'ü seçin.
Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha