En iyi VPN servisleriprivate ve hybrid networkslarin pahali olusu firmalari VPN (Virtual Private Network) e kaydirdi , bunlara virtual (sanal) denmesinin sebebi : veri transferi güvenligi için gercek bir private network

gerektirmeyisleridir , kullanilan network aslinda herkese acik (Public) fakat sanal olarak özel (private) dir

VNP , proxy serverlara alternatif olarakta kullanilmaktadir , VPN nin Proxy e göre avantajlarinsan birkaci ise : oldukca güçlü sifreleme sistemi ve bazi durumlarda multi-hopping connectivity sayesinde harici kaynagin takibini oldukca güclestirmektedir. VNP bölge kişitlamasi olan web sayfalarina erisim imkani da vermektedir . iste aşağıda Free VNP servislerinden bazilari:

Hideman (Free VPN servisi)


Virtual private network (vpn) ler hakkında burada zaman zaman yazılarımız oldu , İP nizi gizleyebilirsiniz (vpn server ip si sizin ip niz olarak görünecektir) vpn bağlantınız sırasında verileriniz şifrelendiğinden sniff edilme şansları yoktur , işte Hideman temel free bir vpn servisidir ve aylık 2 GB lık bir trafik kotası vardır , hız limiti 512 Kb/s dir.

Anasayfası

Ricco VPN ( Yasak tanimayin)


Önceki yazılarımızda yasak sitelere girmede kullanilan VNP (Virtual Private Network) seceneginden bahsetmistik , iste Ricco VPN de bunlardan biri , proxy ile kiyaslandiginda VNP daha güvenli bir metod olarak karsimiza cikiyor ve ülkenize yasaklanmis olan siteler varsa Ricco VPN ile bu yasaklari kolayca asabilirsiniz , yapmaniz gereken tek sey Ricco VPN yi indirip kurmak ve Connect butonuna basmak.

http://privacyprotector.eu/en/

SecurityKiss (Anonim olarak sörf edin)


Bir VNP yazılımi olan SecurityKiss i benzerlerinden ayiran en önemli tarafi login olmayi gerektirmemesi ve günlük olarak 300 Mb free bandwidth sunmasidir , bu diger servislerin sunduklarindan oldukca fazladir yazılım ile bölge veya ülke sinirlamasi olan yada yasaklanmis olan web sayfalarina kolayca erisebilirsiniz.

Anasayfasi

aşağıda da belli başlı bazı VPN linkleri verilmiştir , nette araştırdığınızda daha yüzlercesini bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum

proxpn.com

cyberghostvpn

spotflux.com

faceless.me

ilaveten bakınız


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha