Kablosuz ağ bağlantısı kendi kendine kapanıyor


kablosuz ağ kopuyor
Sorun:


Toshiba laptopum modeme ve internete bağlanıyor, ve belli belirsiz zaman zarfında wireless kendini kapatıyor. Kendi wireless ağım dahil etrafta hiçbir ağ bulamıyor. Laptopu kapat-aç yapmaktan gına geldi. Birçok defa sistem recovery yaptım, en son driver toshibanın web sitesinden yüklü, ancak ne var ki hata sürmeye devam ediyor.Modemden olmadığına eminim çünkü evde 2 adet daha laptop var ve onlarda bu sinyal kaybını yaşamıyorum. 11 ay oldu alalı ve geldiğinden beri problemi yaşıyorum.

EK BİLGİLER:
-20 mb'lik fiber internet kullanıyorum
-genelde full speed download (1,90-2,00 mb/s civarı) yaptığım zamanlarda kapanma olayı daha çok gerçekleşiyor
-Wireless adapter: Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Cözüm: En son sürücünün (driver) yüklü olduğundan emin olalim ve modem ayarlarina girip wirelles kanalını 1 e getirelim , bazı wirelles kartlari kanal seçiyor ve genelde 4. kanaldan sonra ya hiç bağlanmıyor yada kopuyorlar.

Modestus

InternetOff (Bir tıkla internetinizi kesin)


Free bir program olan InternetOff ile bir tıkla istediğiniz zaman internet bağlatınızı kesebilirsiniz , gereksiz gibi görünen bu yazılım bazı durumlarda işe yerayabilir ilaveten internet kesme işini hiçbir yazılım kullanmadan da yapabilirsiniz aşağıda Wlan bağlantısı olan birinin kullanabileceği interneti kes ve başlar .bat komutları yeralamkatadır

İnterneti kes

@echo off
netsh interface set interface "Wireless Network Connection" disabled

internet geri gelsin

@echo off
netsh interface set interface "Wireless Network Connection" enabled

Yazılımın ana sayfası


Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha