Windows 10 1809 u şimdiden Microsofttan indirin


Windows 10 1809 Ekim güncellemesi direkt link
Microsoft , Windows 10 sürüm 1809 u ekim ayının ilk haftalarında indirime sunmayı planlıyor , eğer yazılım geliştiricisi değilseniz tavsiyemiz asla bir sürümü çıkar çıkmaz kurmamanız yönünde olacaktır.


Çünkü ilk çıkan yeni sürümler birçok hata içeriyor, malesef microsoft şu an oldukça acemice yönetildiği için herhangi bir sürümün olgunlaşmasına (hatalarının giderilip stabil hale gelmesi süresi ki en az 2,3 yıldır) müsade edilmiyor , Kullanıcılar hem denek olarak kullanılıyor hemde bu bir türlü BETA lıktan çıkamayan sistem için para ödemek zorunda bırakılıyor (Mesela yeni alınan bilgisayarlarda bulunan windows 10 sürümleri) hal böyle olunca Birçok kişi windows u sadece test amaçlı kulanmayı tercih ediyor fakat ana sistemleri olarak kullanmıyor. İşyerleri bu saçma sürümlerden zarar gördüğü için Microsoft LTSB sürümünü çıkartmak zorunda kaldı , bu sürüm Microsoftun belkide BETA olmayan Tek sürümüdür.

Eğer yazılım geliştiricisi veya teknoloji bloğu yazarı iseniz muhtemelen her yeni sürümü daha çıkmadan incelemek ve bu sürüm üstünde testler yapmak isteyeceksinizdir. henüz piyasaya çıkmamış windows 10 un en yeni sürümü olan 1809 u Türkçe veya herhangi bir dilde şimdiden edinmek isterseniz işte yöntemi.

Windows 10 1809 u Microsofttan indirin

1. Masaüstünde 1809 isimli bir klasör oluşturalım

2. Microsoftun sitesinden Media Creation Tool u indirelim ve 1809 klasörünün içerisine atalım.

3. Products.cab dosyasını Buradaki siteden indirip zip dosyasından çıkartıp masaüstündeki 1809 klasörünün içine "MediaCreationTool1803.exe" nin yanına atalım (ikisinin yan yana olmaları çok önemli.

4. Masaüstümüzde bulunan 1809 klasörünü sağü tıklayalım ve Komut istemini burada aç diyelim

Shift ile komut istemini burada aç

Komut istemi yönetici yetkilerinde açılmış olmalı (Bu kısmı önemli) ardından aşağıdaki komutu verip ENTER tuşuna basalım.

MediaCreationTool1803.exe /Selfhost

Komut, Medya Oluşturma Aracını başlatıp özel indirdiğimiz product.cab dosyasının varsayılanın üstüne yazılmasını sağlayıp bizim cab dosyamızı kullanmaya zorlar.

Selfhost komutu

Biz komutu verir vermez karşımıza Medya oluşturma aracı arayüzü gelecek ve bekleyin gibi bir ibare belirecektir. Microsoft anlaşma koşullarını ekranı gelince kabul edelim.

5. Ne yapmak istiyorsunuz ekranında ; Başka bir bilgisayar için Yükleme medyası (USB Flash sürücü, DVD veya ISo dosyası) oluştur kısmını seçelim, bu seçenek bize ISO oluşturma ve bu dosyayı dilediğimiz zaman tekrar kullanma imkanı sunacaktır

Medya oluşturma aracı ile yükleme medyası oluşturalım

6. Bir sonraki ekranda Dil,Sürüm ve mimariyi belirleyebiliriz , varsayılan olarak sol altta bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan işaretli gelmektedir eğer dil mimari ve sürümü değiştireceksek işareti kaldırıp seçim yapmamız gerekir.

windows medyasında dil ve mimari seçimi

Kullanılacak medya olarak ISO yu işaretleyelim ve yer olarak masaüstümüzdeki 1809 klasörünü gösterelim ve uygun bir isim verelim.

Medya türü ISO

Böylece Windows 10 1809 Türkçe indirilmeye başlanacaktır.

Windows 10 indiriliyor

İndirme işlemi sona erince 1809 klasörünün içerisinde Yeni windows 10 sürümümüz olan 1809 ISo dosyamız yeralacaktır.

Windows 10 1809 ISO

Üstteki yöntem bir önceki sürümde de sorunsuz çalışıyordu. Aslolan ilgili cab dosyasını bulmaktır, Yöntemin iyi tarafı dosyanın direkt microsofttan indirilmesi , indirme işleminin hızlı olması ve sağdan soldan edinilen ISO lar gibi içinde zararlı bulunma olasılığının mevcut olmamasıdır.

- Windows 10 u Microsofttan ISO olarak indirin Burada

- Windows ve Office ISO larını kolayca indirin Burada

- Windows 10 güncel sürümü Microsofttan ISO olarak indirin Burada

- Microsofttan windows 10 ISO su indirmede farklı yöntem Burada

- Windows 7 /8.1/10 ISO larını direkt Microsofttan indirin Burada

- Windows ISO downloader Burada

- Windows ve Office ISO dosyalarınız Orjinalmi Burada


15 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Yardımcı Olun Lütfen
  3. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha