Windowshekimi olarak free bir serverde tek bir forum ile 2004 lerde berlinde başladığımız yayın hayatımıza 2006 yılında sordum.com olarak , forumun yanına birde anasayfa ilavesi ile devam ettik , ilk yazılımımız olan Xpspeed , xp yi modifiye edici registry kayıtlarının bir derlemesi idi. En popüler yazılımımız olan Dns jumper fikri Türkiyede tatildeyken O dönem Youtubenin yasaklı olması sebebi ile küçük bir script kodlamam ile başladı, Ardından BlueLife tanışıp ortak yazılım geliştirmeye başladık şu anda Sordum.org sitesi üzerinden Tüm dünya ile paylaştığımız ücretsiz Portable yazılımlarımızın tamamına erişebilirsiniz.

2012 de sordum.net domainini tescil ettirdik. Türkçeye yabancı dilden kaç bin makale çevirdiğimizi hatırlamıyorum , veritabanı kayıpları , yaşanan aksilikler dolayısı ile silinenler vs bizleri , makaleleri anasayfaya toplamaya itti şu an 3000 küsür civarında yayındadır.

Sordum.net , bünyesindeki forum , bu Foruma iştirak etmiş olan ve halen faal olarak katılım sağlayan arkadaşlar ile bir bütündür , Ansayfadaki başlıklar:

1. Forumda sorulan sorulara verilen cevaplar
2. Forumda paylaşılan ipuçları
3. Kendi kişisel tecrübelerimiz
4. Yabancı dilden çevrilen makalelerden oluşmaktadır.

Amacımız bilgisayar kullanımını yazılım ve/veya scriptler yardımı ile kolaylaştırmak ve herkese sevdirmektir.

Sordum.net Ekibi