Bozuk pdf dosyalarını onaralım


Bozuk pdf dosyalarını onar
1990'larda ADOBE tarafından geliştirilen Pdf formatı , o kadar popüler oldu ki artık Kılavuzlar, makbuzlar, notlar, ödevler, e-kitaplar, banka hesap özetleri ve daha fazlası için PDF dosya formatı kullanılıyor


bu durum ağaç katliamının önüne geçilmesine de yardımcı oluyor. PDF dosyaları, şifrelemeye izin verdikleri ve kolayca şifre korumalı olabildikleri için hassas veriler için de kullanılabiliyorlar, bir diğer özellikleri ise yazıcı çıktısında formatı bozulmadan muhafaza edebilmesi , mesela işyerlerinde bir Microsoft Word çıktısı aldıysanız , özellikle eski office sürümlerinde formatta kaymalar görülebiliyordu oysa Pdf den çıktı alırsanız böyle bir sorun oluşmaz.

Şöyle bir senaryo düşünün ; Eskiden bankadan yaptığınız bir ödemenin dekontu elinizde Pdf formatında duruyor , ilgili banka kapanmış ve size , elinizde ödeme dekontu bulunan bu tutar için yeniden ödeme talep ediliyor , yapmanız gereken şey bu dekontu ilgili kuruma email olarak yollamak veya çıktısını alıp itiraz etmek gel gelelim açmaya kalktığınızda Pdf dosyasının bozulduğunu farkettiniz.

Bozuk Pdf dosyası görüntülenemiyor

Haydaa yandı gülüm keten helva diye düşünürsünüz halbuki , bozuk bir PDF'yi birkaç saniye içinde düzeltebilen yazılımlar mevcuttur. aşağıdaki makelemizde bunlardan birini tanıtmaya çalışacağız.

PDF Fixer yazılımı ile Bozuk PDF yi onarın

PDF Fixer , Hasarlı PDF verilerini yeniden yapılandırarak ve dosyaların içindeki XREF tablolarını yeniden oluşturarak bozuk PDF dosyalarını düzeltebilmektedir.

1. PDF Fixer yazılımını Buradaki linkten indirebilirsiniz , Ben portable olanını tercih ettim. Ardından zip dosyasından çıkartıp çalıştırın, karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

pdf fixer yazılımı ile dpf tamiri

Bozuk olan Pdf dosyasını sürükleyip yazılım arayüzüne bırakın onarma işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Yazılımın alt kısmında yeralan ilerleme çubuğundan işlemin neresinde olduğunu görebilirsiniz.

Pdf fixer PDF yi onarıyor

İşlem tamamlandığında Dosyaların başarılı şekilde Onarıldığını belirten bir pencere çıkacak ve "C:\FixedPDFs" konumuna hem bozuk hemde onarılmış olan dosya kopyalanacaktır, onarılmış dosya isminin sonunda recovered yada Fixed ibaresi yeralacaktır.

Pdf fixer ile onarıldı

Pdf-online sitesi ile PDF Dosyalarınızı onarın

Üstteki yöntem sizde işe yaramadıysa herhangi bir araç kullanmadan Bozuk Pdf dosyanızı onarmak için pdf-online isimli Online bir siteden faydalanabilirsiniz. Linke tıklayıp sayfayı açtıktan sonra Dosya seç butonu ile bozuk Pdf dosyasını seçin. Aşağıdaki resimde sırası ile yapılması gereken işlemler numaralanmıştır.

Online Pdf onarma aracı

1. Bozuk olan pdf dosyanızı seçin
2. Load pdf butonuna tıklayın
3. Resimde gösterilen yerlere tik koyun
4. Execute butonuna tıklayın
5. Son olarakta save as butonu ile tamir edilmiş olan Pdf yi sabit diskinize indirin

Bu işlemler sonunda tamir edilen Pdf de filigran olabiliyor. Bundanda sonuç alamadıysanız Googlede Online Pdf repair diye aratın veya Pdf onarmak için geliştirilen Alternatif yazılımları deneyin.

- Açılmayan Microsoft Word dosyasını onaralım Burada

- Windows 10 da Dosya geçmişini açalım Burada

- Silinen dosyayı kolayca geri alın (Getirin) Burada

- Usb Bellek RAW formatına dönüştü erişilemiyor Burada

- Açılmayan Bilgisayardan verileri Not defteri ile kurtarmak Burada

- Microsoft office uygulaması nasıl onarılır Burada

- Windows 10 da yapışkan notları yedekleme - geri yükleme Burada

- Çalışmayan Game bar nasıl onarılır Burada

- Açılmayan Bilgisayarı güvenli mod ile başlatın Burada

28 Kasım 2009 Tarihli başlık güncellendi


9 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha