Sağ tuşa Duvar kağıdı konumunu aç kısayolu


Duvar kağıdı konumu
Çağımız Teknoloji çağı , belki birçoğumuz farkında değil ama son 50 yılda önceki 5.000 yıldan çok daha fazla teknolojik gelişme kaydedildi - Technology Profits Confidential'in editörlerinden Patrick Cox. Bu

gelişmelerin bize Uzaylılar tarafından aktarıldığını söyleyenler var hatta bu konuda hükümetlerin ellerinde video kayıtları olduğu söyleniyor , eğer birden bire insanlık olarak IQ seviyemiz çok artmadıysa (ki görünen o) bu işte bir gariplik var demektir. Hiç şüphesiz Moore Yasasını duymuşsundur. 1960'lı yıllarda, Intel kurucusu Gordon Moore, entegre bir devre üzerindeki transistör yoğunluğunun her iki yılda iki katına çıktığını fark etti aynı zamanda da maliyet yarıya düşüyordu , belkide bu baş döndürücü teknolojik gelişmenin asıl kaynağı bizlere inanılmaz zaman kazandıran Bilgisayarlardır.

teknolojik gelişim

Bilgisayar hayatın bir zorunluluğu haline geldi hergün evimizde , ofisimizde hatta sokakta (Akıllı cep telefonları) kullanıyoruz . İnsanlar uyandıktan sonra ilk yaptıkları şey emaillerini kontrol etmek ve hatta iş yorgunluğunu atmak için yine Bilgisayarda bir Youtube videosu veya online bir filim izleniyor yaşı biraz daha genç olanlar eğlenceyi Bilgisayar başında Oyun oynamakta buluyor , farkettiyseniz günümüz bilgisayarla başlıyor ve bilgisayarla bitiyor , bukadar sık kullandığımız bilgisayarların ekranlarında hep aynı duvar kağıdının olması belirli bir süreden sonra sıkıcı gelecektir bu sebepledirki hemen hemen tüm işletim sistemleri, bilgisayarın masaüstünü değiştirmeye izin verir.

Windows 11 duvar kağıdı sistemle birlikte gelir fakat bir uygulama veya tarayıcı tarafından veya kullanıcının kendisi tarafından değiştirilebilir , eğer masaüstümüzde yeralan bir duvar kağıdının kaynak klasörüne gitmek istersek bunu kolayca gerçekleştirmek için sağ tuşumuza bir kısayol ekleyebiliriz . Daha önce "Duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açalım" isimli başlığımızda Burada

bir Vbs scripti ile duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açtırtıyorduk bu yazımızda bu işi bir adım ileri götürerek aynı fonksiyonu sağ tuşumuza alacağız.

Duvar kağıdı konumu

Sağ tuşumuzdan bu fonksiyonu çalıştırabilmek için aşağıdaki adımları uygulamamız gerekir

1. Sayfa sonundaki "sag_tus_duvark.zip" dosyasını indirip zipten çıkartalım.

2. Dosyanın içerisinde yeralan "sagtusa_duvarkagidi.reg" kaydını çalıştırıp çıkan uyarıyı onaylayalım

3. WallpaperPath.vbs dosyasını sağ tıklayıp kopyalayalım ve "system32.vbs" yi çalıştırıp içerisine atalım (sağ tıklayıp yapıştır diyelim)

İşlem sona erdi şimdi masaüstümüzü sağ tıkladığımızda görünen "Duvar kağıdı konumu" kısmına tıkladığımızda bize otomatik olarak duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açacaktır.

Dvar kağıdı klasörü

Sağ tuşumuzdan bu özelliği kaldırmak istersek indirdiğimiz dosya içerisindeki "sagtusa_duvarkagidi_sil.reg" dosyasını çalıştırmamız yeterlidir.

NOT: Aşağıdaki script Tüm windows sürümlerinde geçerlidir.

- Duvar kağıdınız belirli aralıklarla değişsin Burada

- Duvar kağıdı (Wallpaper) değişimi nasıl engellenir Burada

- Duvar kağıdını değiştirmeyi engelleme Burada


9 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan
  3. Avatar for ozan
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for ismail
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Sevinç Coşkun
  8. Avatar for Velociraptor
  9. Avatar for Mustafa

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha