Microsoft hesabımı yerel hesapmı


Hangi hesap ile opturum açılmalı
Bazılarımız Windows 10 u Microsoft hesabı ile kullanırkenm bazılarımız Local (yerel) hesap ile kullanıyor , bunu da format atarken nasıl belirlediysek genelde o şekilde kalıyor ve kullanmaya devam ediyoruz peki ama

hangisi daha güvenli acaba hangisini kullanmamız avantajımıza olur ? bu gibi sorulara cevap arayan azdır , işte bu yazımızda her iki hesap kullanımı konusunda bir bilanço çıkarmaya çalışacağız.

Yeni bir Windows kurulumunda Microsoft ısrarla "Microsoft hesabı" kullanmanızı ister oysa size tavsiyem Yerel (local) hesap kullanmanızdır , eğer İllada Microsoft hesabı kullanmanız gerekiyorsa ; önce yerel hesabınız ile giriş yapın Sistemin ve tüm uygulamaların düzgün çalıştığından emin olun sonrasında Microsoft hesabına geçin.

Windows 10 da yerel hesaptan Microsoft hesabına geçme Burada

Windows 10 da Microsoft hesabından yerel hesaba geçme Burada

Microsoft hesabı ile oturum

Microsoft hesabı nekadar gerekli

1. Ayarların eşitlenmesi (Senkronize edilmesi) belkide en büyük avantajdır , eğer windows 10 u birden fazla bilgisyarda kullanıyorsanız Oturum açtığınızda masaüstü temanız , ayarlarınız kayıtlı parolalarınız dil tercihleriniz ... aynen karşınıza gelecektir , İşin gerçeğine baktığımızda bu senkronizasyon çok sınırlıdır ve aslında yapmanın bir anlamı yoktur , çoklu bilgisyar kullandığım zamanlarda bile asla ihtiyaç duymadım.

2. Microsoft hesabı kullanıldığında bu yetkilendirme windows 10 ile gelen tüm uygulamalara iletilir ve mağazadan uygulama indirirken herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız , iyi güzelde ben bugüne kadar mağazadan herhangi bir uygulama indirmedim indireceğimi de sanmıyorum.

3. Microsoft'un ebeveyn denetimini kullanmak için (bakınız) Ailenizdeki çocukların Microsoft hesabı ile oturum açmaları gerekecektir , bu özelliği kullanmayanlar için tamamen gereksiz , mesela benim çocuğum yok ki olsa bile onun internet başında nereleri ziyaret ettiğini gözetlemek için Microsoft Ebeveyn denetimini kullanmazdım (çok daha iyi çözümler mevcut) kaldıki bu özellik için ebeveynlerin illada Microsoft hesabı kullanmaları gerekmiyor.

4. Groove, News ve diğer birçok uygulamayı kullanmak için yerel hesabınızı terketmenize gerek yoktur (kaldıki hiçbirini kullanmıyorum) , fakat Edge'nin Bilgisyardan bilgisayara senkronizasyon işlevini kullanmak istiyorsanız, ki bununla şifreleri favorilerinizi (Yer imleri diğer adıyla Sık Kullanılanları) ve diğer kişisel bilgileri diğer bilgisyarlarla eşitlemek istiyorsanız mutlaka Microsoft hesabını kullanmanız gerekir (İyide asla EDGE kullanmam) , kaldıki LastPass gibi bir yazılımla pc den pc ye şifreleri kolayca aktarabilir , eşitleyebilirsiniz. sık kullanılanlar zaten tarayıcan tarayıcıya bile kolayca aktarılabiliyor , uzun lafın kısası sırf bunun için Microsoft hesabı kullanılmaz.

Ms hesabı eşitleme

Üstteki bilgileri toparlayacak olursak şu ana kadar Microsoft hesabım ile windows kullanmak için esaslı hiçbir neden bulamadığımdan hep yerel hesap kullandım , Windows anahtarım zaten BIOS a gömülü ve formattan sonra windowsum otomatik olarak aktive oluyor , eğerki Microsoft hesabı ile oturum açtıktan sonra bu email hesabınızı çaldırırsanız (hacklettirirseniz) Microsoftun zerre umrunda olmazssınız , Üstte yazdığım durumlar sizin içinde önemli değilse Asla Yerel hesabınızdan vazgeçmeyin derim.


5 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha