Registry dosyalarını kolayca vbs veya bat a çevirelim


RegCoverter Registry kaydı dönüştürme
Windowsun veritabanı (kalbi) registry dir , hertür ayar burada saklanır , bir yazılm kursak gerekli kurulum bilgisi , tarih vs. registry ye yazılır, işletim sistemi üzerinde bir özelleştirme yapsak herbir değişiklik

registry de yeralır hatta şifreli şekilde ürün anahtarımız bile registry içerisinde biryerlerde gizlenmektedir. Eğer script veya yazılım konularına merakınız varsa mutlaka registry kayıtları ile çalışmak zorundasınız demektir, elbette internette biryerlerde bulduğunuz değerli bir registry kaydını bat , Vbs veya Au3 (Autoit) şekline çevirmek isteyebilirsiniz bunu gerçekleştirebilmeniz için bu script dillerini az da olsa bilmeniz veya kodlama yapabilmeniz gerekir peki ya elinizde bu şekilde script dillerine çevrilmesi gereken 100 den fazla registry dosyası varsa ? busefer script dillerine hakim olsanız bile tek tek bunları elle kodlamak inanılmaz bir vakit kaybına sebep olacaktır , işte tüm bu sıkıntıları giderecek bir yazılım mevcut Reg Converter.

Regconverter yazılımı

Reg Converter

Reg Converter Ücretsiz ve Portable bir uygulamadır amacı ise registry dosyalarını kolayca vbs, bat veya Au3 şekline dönüştürmektir , böylece katılımsız kurulumlarda veya registry kaydının eklenmesi için yönetici yetkisi gerektiren durumlarda işlerimizi kolaylaştıracaktır. gelelim yazılım ile dönüştürme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğimize

1. Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirdikten sonra zipten çıkartalım ve çalıştıralım , karşımıza gelen yazılım arayüzünde ya sarı klasör ikonuna tıklayıp dönüştüreceğimiz registry dosyasını seçelim veya registry dosyasını sürükleyip yazılım arayüzüne bırakalım

Reg converterde registry dosyasını seçelim

2. Sol köşede Output (Çıktı) başlığı altında registry dosyasını dönüştürebileceğimiz script türleri verilmiştir , ihtiyacımıza göre birini seçelim , eğer batı seçersek "Use Reg.exe" veya "Use Regedit.exe" seçeneklerimiz mevcut (Unicode karakterlerini kayıt defterine yazmak sorunludur.)

Reg Converter çıktı türünü seçelim

3. Registry dosyasını dönüştürmek için sağ üst köşedeki Convert butonuna tıklayalım böylece reg uzantılı dosya seçtiğimiz çıktı türüne dönüşmüş olacaktır , son olarak bunun kaydedilmesi gerekir bunun için Convert butonunun iki altındaki "Save" butonunu kullanalım.

Reg converter convert butonu

Yazılım özellikleri bununla da sınırlı değil mesela bir web sayfasında işinize çok yarayacak bir registry kaydı buldunuz normalde bunu sağ tıklayıp kopyalar sonra bir not defterine yapıştırır ve bir isim verip uzantısı .reg olacak şekilde kaydedersiniz sonrasında ise eğer bu kaydı bir script diline dönüştürecekseniz yazılımı kullanırsınız, oysa tüm bu adımları kısaltmak için yazılımda "Clipboard" butonu bulunmaktadır , bir web sayfasından registry kaydını kopyaladıktan sonra bu butonu kullanırsak panoya kopyalanmış registry kaydını otomatik olarak dönüştürecektir.

panoya kopyalananı dönüştür

Yazılım ayrıca sağ tuşumuz ile dönüştürme seçeneği de sunmaktadır , bunu ekleyebilmek için Menu - Context menu Options kısmını kullanmamız gerekir.

Reg converter sağ tuş ilaveleri

böylece bir .reg dosyasına sağ tıkladığımızda bat , vbs veya Au3 e dönüştürme seçeneğimiz olacaktır

Reg Converter sağtuşta dönüştür

Tüm bunların yanında yazılımın komut istemi (Cmd) Parametre desteği de bulunmaktadır. hangi komutları kullanabileceğimizi görmek için, Cmd ile yazlımın bulunduğu klasöre geçip RegConverter.exe /? komutunu vermemiz yeterlidir.

reg converter Cmd parametre desteği

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum.org
Boyut: 415 KB
Sistem: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp


8 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha