Windows 10 da email bildirimlerini kapatalım


Windows 10 da email bildirimlerini kapatalım
Windows 10 da Deneme maksatlı bile olsa Kişiler özelliğini kullanmak için bir email kaydı yaptıysanız , her oturum açışınızda saatin yanındaki bildirim ikonunda sürekli yeni email bildirimleri almaya başladınız

demektir , hele birde spam alıyorsanız yandınız . Windows 10, Başlat menüsünde, Eylem Merkezi'nde ve Bildirim çubuğunun üstünde bir açılır menü üzerinden görüntülenebilen gelişmiş uygulama bildirimlerini içerir. Posta uygulaması, yeni e-postaları size bildirmek için Windows bildirim sistemini kullanır.

Email bildirimleri

Email bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları tamip ediniz:
1. Sol alt köşedeki windows ikonuna ardından ayarlara tıklayalım - Sistem - Bildirimler ve eylemler kısmını seçelim ve burada yeralan "Uygulamalardan ve diğer gönderenlerden bildirimler alın" kısmındaki anahtarı kapalı konuma getirelim , Böylece işlem Merkezi'ndeki tüm uygulamalar için bildirimleri devre dışı bırakmış oluruz. Anahtar kapalı konumdayken Tek tek uygulamalar için bildirimleri etkinleştiremezsiniz.

Bildirimler ve eylemler

2. Başlat menüsündeki posta uygulamasına tıklayalım

Posta uygulaması

ve açılan ekranda Ayarlar dişli çarkına tıkladıktan sonra Bildirimler kısmını seçelim

Posta Ayarları

3. Yeni Açılan ekranda "işlem merkezinde bildirimleri göster" anahtarını kapalı konuma getirelim

İşlem merkezi bildirimleri

Böylece windowsa her giriş yaptığımızda rahatsız edici email bildirimlerinden kurtulmuş olacağız , işin bir değer boyutu da ülkemizde ve dünyada Windowsun tek bir yönetici hesabı üzerinden tüm aile bireyleri tarafından kullanılmasıdır , email uyarıları aynı bilgisayarı kullanan diğer aile bireyleri tarafından bilerek veya istemeden silinebilir yada en azından saatin yanındaki uyarıyı tıklayan kullanıcı kendinden sonra bilgisayara oturan kişinin beklediği önemli bir email bildirimini kaçırmasına sebep olabilir bu nedenlerledirki her kullanıcı için ayrı bir hesap açılmalı ve bilgisayar o şekilde kullandırılmalıdır.


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Halime erkoç

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha