Bluetooth gönder Menüsünü temizleyelim


bluetooth gönder menüsünü temizleyelim
Laptop veya Bilgisayarınızdan cep telefonunuza resim atarken kullanabileceğiniz birçok yöntem mevcuttur mesela ara kablosunu takıp resim kopyalamak en hızlı yöntemdir gel gelelim herzaman kabloyu yanımızda


taşımayız mesela bir arkadaş ziyaretinde bilgisayarda bulunan birkaç resim veya Mp3 ü Akıllı telefonunuza aktarmak istediğinizde en kestirme yöntem Bluetooth teknolojisinden faydalanmaktır Aktarım hızı çok iyi olmasada iş gördüğünden sadece birkaç dosya transferinde genellikle bu teknoloji kullanılır. Bende evde tek tük resim atarken Bluetooth ile aktarım yaptığımdan , test amaçlı tanıttığım bütün cihazlar gönder menüsünde birikiyor , eğer yanlışlıkla olmayan bir cihaza bağlan deyip beklemek sizi rahatsız ediyorsa gönder menüsündeki bu cihazların kullanmadıklarınızı kaldırabilirsiniz.

Bluetooth aygıtını bilgisayara ekleyelim

1. Varsayalım elimizde bir Tablet var ve biz bunu Bilgisayara eklemek istiyoruz , Öncelikle Tabletin Bluetoothunu açıyoruz

Tablet bluetooth açık

Ardından bilgisayarın Bluetoothunun açık olduğundan emin oluyoruz bunun için Ayarlar menüsünden - Cihazları seçtikten sonra karşımıza gelen ekrandaki Bluetooth butonunu açık konuma getiriyoruz ve hemen üzerindeki Bluetooth veya başka cihaz ekle Artı simgesine basıyoruz

bluetooth aygıtı eklemek

ve burada beliren cihazı Bilgisayar ile eşleştiriyoruz , elbette Tabletin diğer cihazlara görünür olması gerekiyor güvenlik amacıyla genelde bu görünürlük birkaç dakikalığına serbest bırakılabiliyor.

bluetooth cihazını ekle penceresi

Bilgisayardan Akıllı telefona dosya transferi

Varsayalım Laptopumuzda birkaç resim var ve bunları cep telefonumuza Bluetooth üzerinden aktaracağız bunun için önce resmin üzerine sağ tıklayıp gönder menüsünden Bluetooth kısmını seçeriz.

bluetooth aygıtına gönder

karşımıza önceden tanımlı Bluetooth aygıtları gelecektir , Microsoftun bu pencerede aktif olmayan aygıtları neden gösterdiğini anlamak güç özellikle windows 7 de iseniz bu pencerede 1 yıl önce bir defa bağladığınız cihaz dahi duruyor , oysa burada sadece Bluetooth u açık olan cihazlar sıralansa yanlış cihazı seçip bağlanması için beklemek zorunda kalmayız , kaldıki eski cihazlar görünmeyeceğinden zaten kullanıcının yanlış cihazı seçme diye bir şansı da olmayacaktır.

Gönder menüsündeki kullanılmayan Bluetooth cihazları temizleyelim

peki ama gönder menüsünde artık kullanmadığımız cihazları nasıl kaldırabiliriz.

bluetooth gönder menüsü

Bu cihazlardan kullanmadıklarımızı kaldırmak için Aygıtlar ve yazıcılar kısmına gidip gönder menüsünde görmek istemediğimiz cihazı sağ tıklayıp Aygıtı Kaldır dememiz gerekiyor.

Aygıt ve yazıcıyı kaldır

Aygıtlar ve yazıcılara kolayca ulaşmak için sayfa sonundaki linkten indireceğiniz kısayolu kullanabilirsiniz

- Kazara silinen Bluetooth simgesini geri getirelim Burada

- Bluetooth menüsünde dosya gönder - al menüleri eksik Burada

- Sağ tuş menüsüne Bluetooth seçeneği ilave edelim Burada

- MSI CX61 Bluetooth ve kamera sorunlarına çözüm Burada

- Bluetooth Windows 7 de düzgün çalışmıyor Burada

Download


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Süleyman Esenler

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha