Bilgisayardan Telefona yada tersi Url yollamak


bilgisayardan telefona URL yollamak
Bilgisayar başındayken Çok güzel bir makale okumaya başladınız o sırada telefon geldi ve çıkmak zorundasınız makalenin linkini cep telefonunuza atıp yolda okurum diye düşündünüz , veya Bir arkadaşınız hiçbir

yerde bulamadığı önemli bir indirme linkini whatsApp den atıver diye ricada bulundu,hernekadar whatsapp nin Bilgisayarda kullanılan saçma sapan uygulaması bulunsada sanırım hiçkimse kullanmıyordur,cep telefonu interneti gerektiren bir uygulamayı hiç çıkartmasalar daha iyiymiş herneyse sebep ne olursa olsun bilgisayardan cep telefonuna veya Cep telefonundan bilgisayara URL veya yazı paylaşımında bulunmak için birçok eklenti web sitesi vs. bulunmaktadır oysaki bunların hiçbirine gerek yok,gelin isterseniz Laptop veya bilgisyardan cep telefonumuza bir web sayfası linkini nasıl yollarız görelim.

Bilgisayardan bir web sayfa URL sini cep telefonumuza yollayalım

Akıllı telefonu olan herkesin bir emaili vardır çünkü daha telefonu yeni aldığımızda dahi ayarlarını yaparken mutlaka email isteniyor , hadi birşekilde bu kısma email girmediğinizi varsaysak bile bu devirde emaili bulunmayan kişi sayısı sanırım çok azdır işte bir web sitesi URL sini Bilgisayar - Cep telefonu veya Cep telefonu - Bilgisayar arasında email üzerinden paylaşacağız işte uygulama adımları :

1. Kendimize veya Arkadaşımıza yollayacağımız URL yi bilgisayarımızda açıyoruz ve URL yi kopyalayıp cep telefonumuzda kullandığımız emaile atıyoruz . Ben genellikle cep telefonunda kayıtlı emaili bilgisayarımda açıp kopyaladığım emaili içeren linki kendi kendime email şeklinde atarım. elbette aynı işlem için başka bir emailiniz üzerinden cep telefonunuzda açabileceğiniz bir emaili de kullanabilirsiniz.

2. Cep telefonumu açıp uygulamalardan Gmaili seçiyorum ve kendi kendime attığım emaili tıklıyorum

Android telefonda email kontrolü

Eğer bu bir makale linki ise tıklayıp okurum , eğer linki arkadaşıma yollayacaksam ve emailini bilmiyorsam linki kopyalayıp ona whatsapp veya kullandığı başka bir mesajlaşma yazılımı üzerinden yollamam gerekir.Varsayalım arkadaşıma yollayacağım ; URL nin üzerine hafifçe dokunup bekliyorum (elimi kaldırmıyorum) ve URL yi kopyalama seçeneği çıktığında bunu seçiyorum

Android te link kopyalamak

4. Son olarak whatsapp yazışma penceresine tıklayıp elimi çekmiyorum ve yapıştır çıkınca buraya URL yi yapıştırıp arkadaşa yollamış oluyorum.

bilgisayardan ceptelefonuna link yollandı

Bu yöntemin güzel tarafı , hiçbir ek uygulamaya , eklentiye web sayfasına ihtiyaç duymamasıdır . paylaşılacak URL özel ise web siteleri üzerinden bunu paylaşmak riskli olacaktır fakat kendi emailiniz ile Cep telefonu ve Bilgisayar arasında üstteki gibi bir URL paylaşımı hem zahmetsiz hemde emniyetlidir.


11 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for Hayrettin Bozhöyük
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for Gündüz
 5. Avatar for Feyzullah
 6. Avatar for Velociraptor
 7. Avatar for oguz
 8. Avatar for Velociraptor
 9. Avatar for Mehmet
 10. Avatar for Velociraptor
 11. Avatar for hayto

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha