Rehberdeki bir kişiyi favori listesine ekleyelim


Rehberdeki bir kişiyi favori listesine ekleyelim
Android telefonların arama kolaylıklarından birtaneside daha sık görüşülen kişileri favori listesine eklemek yani bu kişileri yıldızlı yapmaktır, mesela telefon rehberinizde 100 kiş olsun bunlardan sık görüşüleni

topu topu 3 - 5 kişiyse bu kişileri ararken herseferinde rehberi açıp aşağıya doğru kaydırmak veya sağ üst köşedeki arama özelliğini kullanmak pratik olmayacaktır. Daha önceki makalelerimizde , Android telefonda doğrudan çevirme ayarları sayesinde bir tıkla rehberdeki bir kişinin nasıl aranabileceğini yada Kişiler listesindeki bir kişinin kısayolunu ana ekrana nasıl ekleyebileceğimiz konusunda bilgiler paylaşmıştık , bu yazımızda ise yine kişiler listesindeki bir kişiyi favoriler listemize ekleyerek (O kişiyi yıldızlı kişi yaparak) bu kişiye kolayca nasıl ulaşbiliriz konusuna açıklık getimeye çalışacağız.

Kişi listesindeki bir kişiyi favoriler listesine almak (Yıldızlı yapmak)

Aşağıdaki anlatımda kişi listemizdeki herhangi bir kişiyi favoriler listesine ekleyeceğiz mesela benim favoriler listemde sadece iki kişi bulunmaktadır , buraya yeni bir kişi ekleyeceğim , Kullandığım telefonun Android sürümü Oreo 8.1 dir.

1. Ana ekranımızda yeralan Arama simgesine tıkladığımızda karşımıza genellikle son arananlar listesi gelmektedir. Aynı yerden dilersek kişi listesini dilersek son arananlara dilersek favori kişilere geçiş yapabiliriz, Bende otomatik olarak son arananlar açılıyor.

Android Kişi listesi

2. üstte kırmızı kutucuklarla gösterdiğim yerden Kişi listesini seçiyorum , bu kişilerden "Annem" kişisini favoriler listeme ekleyeceğim bunun için üzerine tıklayıp açılan ekranda sağ tarafta yeralan yıldız simgesine dokunuyorum ,

Android kişi listesindeki kişi özellikleri

İşlem bukadar Artık Annemi aramak istediğimde favori listemi açmam yeterlidir favorilerimde yeralan herhangi birine tıkladığımda anında arama gerçekleşecektir.

Android Favori listesinden kişi silmek

Favori listemizdeki herhangi bir kişiyi silmek istediğimizde üzerine biraz uzunca dokunalım ve tutup üst kısma sürükleyip , kaldır simgesinin üzerine bırakalım , kişi favorilerden silinecektir (Kişi listemizden değil) , Favoriler listesindeki bir kişinin bilgilerine erişmek istersek simgede sağ üst kısımda yeralan üç noktaya tıklayıp bunu gerçekleştirebiliriz , aşağıdaki linklerde , kişi listesinde yeralan bir kişiyi hızlı arama ipuçları verilmiştir bunlar arasından kendinize en uygun olanını seçip kullanabilirsiniz.

- Android telefonda doğrudan çevirme ayarları Burada

- Telefon defterindeki bir kişiyi Ana ekrana ekleyelim Burada

- Android telefonlarda Kişi Engelleme nasıl yapılır Burada

- Android telefonlarda kişiye özel zil sesi nasıl ayarlanır Burada

- Android te silinen fotoğrafı programsız kurtaralım Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha