HiBit Uninstaller ile programları tamamen kaldırın


HiBitUninstaller
Microsoftun Program kodlayıcılarına yönelik hazırladığı birçok döküman olmasına rağmen bazı program yazarları ya acemilikten ya hatadan yada başka sebeplerlerden dolayı kodladıkları yazılımların uninstaller

dediğimiz programı kaldırma modülünü gerektiği gibi hazırlamıyorlar ve netice itibarı ile kullanıcı bu yazılımları kaldırdığını düşünse bile geride çok fazla dosya ve kayıt defteri girdisi kalıyor. Bu konuda belirli yazılımlar olmasına rağmen malesefki çoğu ücretlidir . Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Program kaldırma yardımcı yazılımı ise hem ücretsiz hemde portable sürümü bulunan ve ücretli alternatifleri kadar kaliteli iş gören bir yazılımdır.

HiBit Uninstaller ile programları kaldırın

1. Yazılımı sayfa sonunda linkten indirip zipten çıkartalım ve çalıştıralım , ben portable olanını tercih ettim. Portable sürümünün tek bir dosyadan oluşması bir klasör içerisine çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Çalıştırınca karşımıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelmektedir. Türkçe dilini seçmek için sağ üst köşedeki Tools - Language kısmını kullanınız.

Hibit Uninstaller ile Program kaldırmak

2. Burada sistemimizden kaldırmak istediğimiz yazılıma sağ tıklayıp Kaldır (Uninstall) dersek ilgili yazılım sistemimizden geride herhangi bir dosya kalmayacak şekilde kaldırılacaktır.

Hibit Uninstaller ile Program kaldırmak

Kaldırma işlemi için ilk karşılaşacağımız ekran aşağıdakidir , ben genelde buradaki seçenekleri ellemiyorum ve Başlat butonuna tıklıyorum.

Hibit Uninstaller ile Program kaldırmak

Bir sonraki ekranda Otomatik olarak Temizle kısmına tik koyup Tarama butonuna tıklayın.

Hibit Uninstaller ile Program kaldırmak

3. Eğer sağ tıkladığınızda Kaldır (Uninstall) çıkmıyorsa Zorla kaldır (Force uninstall) diyebilirsiniz bu durumda öncelikle program kalıntıları taranacaktır.

hibit kalıntıları tarıyor

4. Ardından registry veya dosya kalıntılarının listelendiği ekran açılacaktır. mesela ben WinCDEmu yazılımını kaldırmıştım fakat programda kurulu görünüyordu ayrıca üzerine tıkladığımda da Uninstall yoktu ve bu durumda sağ tuştaki Zorla kaldır (force Uninstall) özelliğini kullandım taramadan sonra karşıma aşağıdaki kalıntılar ekranını çıkarttı

Hibit uninstaller ile Program kalıntılıarını temizlemek

Bitir (Finish) butonuna tıkladığımda Yazılım sistemimden dosya ve registry kalıntıları ile birlikte temizlenmiş oldu. Yine sağ tuşta yeralan Girişleri sil (Delete Entries) özelliği ise ilgili yazılımın registryde bulunan bütün girdilerini silmeye yarar. Bazı yaptığım denemelerden de bahsetmek istiyorum mesela bir yazılımın sadece dosyalarını sildim ve HiBit unisntaller ile programı kaldırmaya çalıştım anında registry kalıntılarını buldu , yine diğer bir denememde program uninstallerini silip HiBit Uninstaller ile kaldırmaya çalışınca otomatik olarak hem program dosyalarını hemde registry kalıntıların tespit edip silebildi. Yazılımın sağ üst köşesinde bulunan Araçlar (Tools) ikonuna tıkladığımızda karşımıza birçok faydalı özelliğin bulunduğu bir ekran gelmektedir .

Hibit uninstaller ek araçlar

Mesela Microsoft mağaza uygulamaları yöneticisi , Tarayıcı eklentileri yöneticisi, registry temizleyicisi , gereksiz dosya temizleyicisi ... Bunların arasından bulunan "Add Uninstaller to context menu" Program kaldırma özelliğini sağ tuşa ekleme yapıyor olup Portable sürümünde bulunmamaktadır. Sonuç itibarı ile Yazılımın Ücretsiz olması , Portable sürümününde bulunması hem registry hemde dosya temizliği yapması ve ek birçok özelliği ile Ücretli yazılım kullanmaya gerek bırakmayan bir yazılımdır.


Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: hibitsoft
Boyut: 9,91 MB
Sistem: Sistem: Windows 11 - 10 , Windows 8.1 -8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp

- Bir tıkla dosya ilişkilendirmesini tamir edelim Burada

- Bir tıkla Bluetooth sürümünüzü bulun Burada

- Bir tıkla windows defendere dışlama ekleyelim Burada

- Sumatra pdf ücretsiz portable pdf ve ekitap okuyucu Burada

- Video dosyasından sesi almada en kolay yöntem Burada


24 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for KDN
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for Hakkı
 5. Avatar for Velociraptor
 6. Avatar for shampuan
 7. Avatar for Velociraptor
 8. Avatar for Eren Seymen
 9. Avatar for Velociraptor
 10. Avatar for erhan
 11. Avatar for Velociraptor
 12. Avatar for Seddoo

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha