Şifre karakterlerini kısa süreliğine göstersin


Şifre karakterlerini kısa süreliğine göstersin
Android telefonunuzda Bir web sayfasına girişte şifre yazmanız gerekiyorsa varsayılan olarak her karakter kısa bir süreliğine gösterilir bundaki amaç yanlış karakter kullanımının önüne geçmektir. Akıllı

telefon ekranları küçük olduğundan parmağınız yanlışlıkla farklı bir karaktere dokunabilir. Geçenlerde Telefonunu fabrika ayarlarına çevirmiş olan bir arkadaşım artık şifre yazarken ne yazdığını göremediğini söyleyip eskisi gibi karakterleri kısa süreliğine gösterme ayarının yerini sordu , biraz kurcaladıktan sonra ilgili özelliği buldum , Sizdede herhangi bir şekilde şifre yazarken karakterleri göstermiyorsa aşağıdaki adımları uygulayıp Android telefonunuzu varsayılan davranışına geri döndürebilirsiniz.

Akıllı telefonda şifre yazarken karakterleri kısa süreliğine göstersin

Elbette bu durumun tersi de geçerlidir sık sık toplu taşıma araçlarında seyahat ediyorsanız ve şifreli web sayfalarına giriş yapmanız gerekiyorsa , şifrenizi meraklı gözlerden korumak için yazdığınız şifrelerin kısa süreliğine de olsa gösterilmemesini sağlayabilirsiniz.

1. Telefon ana ekranındaki Ayarlar dişli çarkına dokunun ve ardından açılacak olan sayfayı aşağıya doğru kaydırıp Gizlilik kısmına dokunun.

2. Yeni açılacak olan sayfada Şifreleri Göster butonunu açık konuma getirin. Artık şifreli web sayfalarında , şifrenizi girerken hangi karakteri yazdığınızı kısa süreliğine görebilecek ve böylece hata yapma olasılığınız azalacaktır.

Android te yazarken şifreleri göster ayarı

Eğer butonu kapalı konuma gtirirseniz şifre yazarken hiçbir karakter gösterilmeyip yıldız şeklinde gizlenecektir. Aşağıdaki resimlerde her iki durumda da şifre yazma ekranında nasıl bir görüntü oluştuğunu görmektesiniz.

Android te yazarken şifreler Görünmüyor

Şifrelerinizi oluştururken lütfen doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilecek rakamlardan seçmeyiniz. Her nekadar 6 ayda bir şifre değiştirmenin güvenliğe hiçbir katkısı olmadığı yıllar önce anlaşılmış olsa bile Bankalar halen bu alışkanlığı devam ettirip kullanıcıları şifrelerini unutturmaya zorlamaktadırlar. İnsanlar şifrelerini ne sıklıkla değiştirmeli? konulu yapılan araştırmalarda ; Bir parolanın güvenliğinin ihlal edildiğine veya paylaşıldığına inanmak için bir neden olmadıkça, düzenli parola değişikliklerinin gerekli olması bazı durumlarda yarardan çok zarar getirebildiği ortaya çıktı Burada

- Android kilit ekranında Hassas Bilgiler gösterilmesin Burada

- Android uygulama linkini Arkadaşınıza yollayın Burada

- Mobil Google chromede tüm site çerezleri nasıl silinir Burada

- Telefonunuzun internetini diğer cihazlarla paylaşın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha