Android kilit ekranında Hassas Bilgiler gösterilmesin


Android kilit ekranında iletiler gösterilmesin
Online bir banka hesabınıza giriş yapacaksanız size gelen sms , akıllı telefonunuzun ekranı kilitli bile olsa belirli bir süreliğine kilit ekranda gösterilecektir. Bildirimlerinizi ve diğer verilerinizi


Android kilit ekranında görebilmek kullanım pratikliği açısından son derece yararlıdır çünkü Telefonunuzun kilidini açmak zorunda kalmadan yeni aldığınız mesajları görebilirsiniz, gel gelelim bazı durumlarda bu bir güvenlik açığı oluşturabilir. En basitinden Laptop ve cep telefonunuzu çaldırdığınızda , çalan kişiler için Windowsun şifresini aşmak öyle çok uraştırıcı bir işlem olmayacaktır genelde Online bankacılık için tarayıcıda bilgiler kayıtlı olur ve laptopunuzu ele geçiren kişilerin amacı bankadaki paranızı boşaltmak ise hemen banka hesabınıza girmeye kalkacaklardır hesabınıza giriş için sadece şifreyi içeren bir Sms gelmesi yeterlidir.

Android kilit ekranında hassas bilgi

Cep telefonunuz kilitli bile olsa kilit ekran gelen şifreyi gösterdiği için hesabınızdaki parayı boşaltmaları birkaç dakikalarını alır ve malesef bu örnekler çoğaltılabilir.

Android Kilit Ekranı bildirimleri göstermesin

Aşağıdaki anlatım Android 10 işletim sistemli One plus 5 telefonunda yapılmıştır, Sahip olduğunuz Android cihaza bağlı olarak adımlar biraz farklı olabilir fakat % 90 benzerdir diye tahmin ediyorum.

1. Ana ekrandaki Ayarlar dişli çarkına dokunun ve açılacak olan ekranda Uygulama ve bildirimler kısmını seçin

Ayarlar uygulama ve bildirimler

2. Bir sonraki ekranda Bildirimler kısmına dokunun Bu ekranda Hassas bildirimler kilidi açıksa bunu kapatarak online banka hesabınıza giriş yapmayı deneyebilir ve Sms in kilitli ekranda görünüp görünmediğini test edebilirsiniz. Eğer kilit ekranında bildirimlerin gösterilmesini sitemiyorsanız Kilit ekranı bildirimleri kısmını seçin.

Kilit ekranı bildirimleri

Yeni açılacak olan ekranda Kilit ekranı bildirimleri başlığı altında yeralan 3 farklı seçenek belirecektir bunlar sırası ile ;

1. Önemli ve diğer bildirimleri göster
2. Sadece önemli bildirimleri göster
3. Bildirimleri gösterme

Kilit ekranında bildirimler gösterilmesin

Eğer Bildirimleri gösterme seçeneğini seçerseniz Kilit ekranınızda bildirimler yeralmayacağından üstte anlattığımız güvenlik riskini de ortadan kaldırmış olursunuz. Yine çapkınlık yapan yada çok yalan söyleyen kişilerin (Bayan veya Erkek farketmez) cep telefonlarını masada unutmaları neticesi Kız/Erkek arkadaşlarından veya evli iseler Eşlerinden gelecek olan mesajı masadaki diğer kişilerin görmesi onların rezil olmalarına sebep olabilecektir, aman dikkat.

- Android uygulama linkini Arkadaşınıza yollayın Burada

- Mobil Google chromede tüm site çerezleri nasıl silinir Burada

- Telefonunuzun internetini diğer cihazlarla paylaşın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Sadi tuna

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha