Gereksiz 10 servisi disable edelim (Güncellendi)


Gereksiz 10 servisi disable edelim
Kendimin kullandığı ve yeni bir windows 7 kurunca disable ettiğim 10 servisi sizlerde bir tıkla kendi pcnizde disable edebilirsiniz , birzamanlar başlayıp yarım bıraktığım Windows 7 hızlandırıcı

çalışmalarının küçük bir kısmıdır. Sağolsun BlueLife bu yeni versionda bazı özellikler ekledi:
1. Bir tıkla eski ayarlara geri dönme (restore Changes)
2. Özelleştirilebilir servisler tablosu yani: arayüzdeki servis listesini kendinize göre yeniden oluşturabilirsiniz bunun için tek yapmanız gereken şey Options altındaki Open configuration file e tıklamak ve istemediğinizi silip , yenilerini eklemek (sonrasında yazılımı kapatıp açtığınızda eklediğiniz servislerin durumu arayüze yansıyacak ve bunlar üzerinde işlem yapabileceksiniz)
3. Kodlama dili değiştirildi ve yanlış virüs uyarıları giderildi

Devre dışı bıraktığım servisler (Windows 7)

TrkWks (Distributed Link Tracking Client) - Dağıtılmış Bağlantı İzleme İstemcisi
(Bir bilgisayardaki ya da bir ağ üzerindeki bilgisayarlar üzerinde NTFS dosyaları arasındaki bağlantıları korur.)

FDResPub (Function Discovery Resource Publication) -İşlev Bulma Kaynak Yayımı
(Bu bilgisayarı ve bu bilgisayara bağlı kaynakları ağ üzerinden bulunabilmeleri için yayımlar. Bu hizmet durdurulursa, ağ kaynakları artık yayımlanmaz ve ağdaki başka bilgisayarlar tarafından bulunamaz.)

CscService (Offline Files) - Çevrimdışı Dosyalar
(Çevrimdışı Dosyalar önbelleğinde bakım etkinlikleri gerçekleştirir, kullanıcıların oturum açma ve kapatma olaylarına karşılık verir, genel API iç öğelerini uygular ve ilginç olayları Çevrimdışı Dosyalar etkinlikleriyle ve önbellek durumundaki değişikliklerle ilgilenenlere gönderir.)

DPS (Diagnostic Policy Service) - Tanı İlkesi Hizmeti
(Windows bileşenleriyle ilgili sorun algılama, sorun giderme ve çözümleme olanaklarını etkinleştirir. Bu hizmet durdurulursa, tanılama işlevi çalışmaz.)

WMPNetworkSvc (Windows Media Player Network Sharing Service) - Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti
(Windows Media Player kitaplıklarını diğer ağa bağlı yürütücüler ve Evrensel Tak ve Kullan kullanan medya aygıtlarıyla paylaşır)

AppMgmt (Application Management) - Uygulama Yönetimi
(Grup İlkesi ile dağıtılan yazılımlara yönelik yükleme, kaldırma ve numaralandırma isteklerini gerçekleştirir. Hizmet devre dışı bırakılırsa, kullanıcılar Grup İlkesi ile dağıtılan yazılımları yükleyemez, kaldıramaz ve numaralandıramaz. Bu hizmet devre dışı bırakıldığında, açıkça bu hizmete bağlı olan hizmetler başlatılamaz.)

bthserv (Bluetooth Support Service) - Bluetooth Destek Hizmeti
(Bluetooth hizmeti uzak Bluetooth aygıtlarının bulunması ve ilişkilendirilmesini destekler. Bu hizmetin durdurulması veya devre dışı bırakılması önceden yüklenmiş olan Bluetooth aygıtlarının düzgün çalışmamasına neden olabilir ve yeni aygıtların bulunmasını veya ilişkilendirilmesini engelleyebilir.)

EFS (Encrypting File System) - Şifreleme Dosya Sistemi (EFS)
(Şifrelenmiş dosyaları NTFS dosya sistemi birimlerinde depolamak için kullanılan çekirdek dosya şifreleme teknolojisini sağlar. Bu hizmet durdurulur veya devre dışı bırakılırsa, uygulamalar şifrelenmiş dosyalara erişemez.)

iphlpsvc (IP Helper) - IP Yardımcısı
(IPv6 geçiş teknolojileri (6'dan 4'e, ISATAP, Bağlantı Noktası Proxy'si ve Teredo) ve IP-HTTPS kullanarak tünel bağlantısı sağlar. Bu hizmet durdurulursa, bilgisayar bu teknolojilerin sunduğu gelişmiş bağlantı avantajlarına sahip olmaz.)

TabletInputService (TabletInputService) - Tablet PC Giriş Hizmeti
(Tablet PC kalem ve mürekkep işlevlerini etkinleştirir)

disable_uns_options

Download
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum.org
Boyut: 336 KB
Sistem: Windows XP ve üzeri bütün windowslar (x86 ve x64)
Virustotal


9 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha