Firefoxta Tema değişikliği nasıl yapılır


firefoxta tema değiştirmek
Firefox 57 Quantum sürümü hız açısından oldukça beğenilmesine rağmen eklenti desteği teknolojisinin değiştirilmesi bazı kullanıcıları hayalkırıklığına uğrattı , tarayıcının bu yeni sürüm Photon arayüzü

ile gelmektedir ve bu arayüzde 3 adet Tema bulunur ilki varsayılan temadır bu temada firefox sekmeleri renklerini windowsun pencere renklerinden almaktadır gel gelelim ilk bakışta bende rahatsızlık oluşturdu çünkü sekmeler görsel olarak birbirlerinden zor ayrıldığı gibi sekme rengi duvar kağıdıma yakın bir renk olduğundan tarayıcı penceresini boyutlandırdığımda sekmeleri duvar kağıdından ayırmak güç hale geldi , eski varsayılan temamıza dönmek için "Açık" temayı seçmemiz gerekmektedir.

Firefox sekme rengini varsayılan yapalım

Farklı temalar modern tarayıcıların hemen hemen hepsinde varolan bir özelliktir , Firefox ta önceleri sadece Developer edition da yeralıyordu , Koyu tema geceleri Firefox ile video / film izleyen kullanıcılar için kullanışlı olabilir .

Firefoxta Koyu ve açık temalar arasında geçiş

1. Firefox tarayıcımızı açalım ve sağ üst köşedeki ızgara ikonuna tıklayalım , aşağı açılır menüde Özelleştir diyelim

Firefox özelleştir seçeneği

2. Açılan sayfada dip kısımda yeralan "Temalar" sekmesine tıklayalım ve burada yeralan Default (varsayılan) Açık veya Koyu temalardan birini seçelim

firefoxta tema değiştirmek

bunların hemen alt kısmında , Web tarayıcısında rönesans, uzay fantezisi , pastel geçiş gibi Arka fon resimleri yeralmaktadır , tarayıcıya farklı bir hava katmak için bunlar da tercih edilebilir, daha farklı temalar edinmek isteyenler , "Daha fazla Tema indirin" kısmına tıklayıp hoşlarına giden temaları indirebilirler benim tercihim Açık tema dır. Firefox Quantum sürümü ile eski popüler günlerine dönme isteğinde olduğunu vurguladı diyebiliriz umuyorumki bu köklü değişiklikler sayesinde popüleritesi artacaktır.


5 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for antiparazit
  3. Avatar for Umut Köprülü
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Selda koca

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha