BlueLife KeyFreeze v1.3 (Klavye ve fareyi bloklayın)


keyfreeze
KeyFreeze Ücretsiz ve Portable bir yazılım olup ekranınızı kilitlemeden klavye ve farenizi bloklar böylece çocuklarınız bilgisayar başında iken istedikleri kadar klavyeye vurabilir yada fareyi hareket

, ettirebilir , özellikle görüntülü görüşme yaparken yada çocuklara çizgi filim seyrettirirken bu küçük yazılım oldukça işinize yarayacaktır. Bugün yayımlanan yeni versiondaki yeniliklere ksıaca bir göz atacak olursak

BlueLife KeyFreeze v1.3 (11.02.2015)

- Program yeniden kodlandı.
- Klavye ve farenin ayrı ayrı veya birlikte yasaklanması sağlandı.
- Kilitleme ve kilidi açmak için klavye kısayolu eklendi. Varsayılan kısayol Ctrl + Alt + F
- Kilitleme açılınca kullanıcıyı kilitleme seçeneği eklendi.
- Ctrl + Alt + Del kısayoluyla yasağı kaldırma seçeneği kullanıcıya bırakıldı
- Fareyi kilitleyince haraket ettirme veya fare işaretcisini gizleme seçenekleri eklendi.
- Kilitlemeden önceki geri sayım kullanıcıya bırakıldı. 0-25 saniye değeri arası ayar yapılabiliyor. 0 yapılırsa geri sayım kapalı sayılıyor.
- Kullanıcı belli bir dakika boşta kaldığında kilitleme seçeneği eklendi. 0-60 dakika arası. 0 yapılırsa kapalı varsayılıyor.
- Başlangıçta kilitleme seçeneği kullanıcıya bırakıldı.
- Kilitleme, kilidi açma veya geri sayım için bilgilendirme penceresi eklendi.
- Kilitleme, kildi açma veya geri sayım için ses ile uyarı seçeneği eklendi.
- Kilitleme ve kilitlemeyi açmak, programı kapatmak gibi opsiyonlar için tray menüsü eklendi.
- Kilitleme olduğunda, tray simgesini gizleme seçeneği eklendi. Belirli hotkey kullanıp kilidi açınca icon görünür.
- Tray iconuna çift tıklatıp kilitleme veyahut kilidi açmak için özellik eklendi.
- Dil seçeneği eklendi.

Nasıl kullanılır:

Yazılımın ilk versiondaki gibi bir arayüzü bulunmuyor , indirdiğimiz zipli programı çıkartıp ikonuna çift tıklıyoruz ve saatin hemen üzerinde bir geri sayım sayacının çalıştığını görüyoruz (Aşağıdaki resim)

keyfreeze kilitleme sayacı

eğer sayacın köşesindeki çarpı işaretine tıklarsak geri sayım duracak ve klavye ile Faremiz kilitlenmeyecektir , geri sayımı durdurmadı isek kilitleme gerçekleşecektir sonrasında tekrar kısıtlamayı kaldırmak istediğimizde kilitleme ekranında yazan tuş kombinasyonunu kullanmamız gerekir ( o tuş kombinasyonu kilitli değil - meraklanmayın)

keyfreeze kilitleme açildi

Yazılımın saatin yanından ulaşılan (küçük üçgen işareti ile) ikonuna sağ tıklarsak menüye ulaşabiliriz burada mesela bir tıkla sadece fareyi yada klavyeyi kilitleme yada herikisini birden kilitleme seçeneklerimiz mevcut

keyfreeze menusu

Eğer daha fazla seçenek istersek menüdeki seçeneklere tıklamamız gerekir

keyfreeze seçenekler

Bu menüzde mesela ; farenin kilitlendikten sonra hareket edip etmemesini , fare imlecinin görünüp görünmemesini , kilitleme veya kilidi açmak için klavye kısayollarını vs. yi ayarlayabiliyoruz , ilginç olarak mesela sistem boşta kaldığında tuşları kilitle seçeneği var , eğer bilgisyarınızın başından kalktığınızda mesela 1 dk içinde keyfreeze nin klavye ve farenizi kilitlemesini istiyorsanız bunu seçebilirsiniz buna ilaveten tuşlar kilitlendiğinde tepsi simgesini gizle dersek saatin oradaki ikonuda olmayacağından bizlgisyarınızın klavye ve faresini sizden başkası kullanamayacaktır , elbetteki ayarlardan sonra seçenekleri uygula demeyi unutmamamız gerekir. ayarlar ekranının sağ alt köşesindeki mavi ikon dikkatinizi çekmiştir işte bu ikonla default ayarlara dönebiliyoruz.

Anasayfası
Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum
Boyut: 341 kB
Sistem: Windows Xp ve üzeri sistemler


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha