VLC simge durumuna alındığında oynama duraklasın


VLC simge durumuna alındığında oynama duraklasın
VLC Medya oynatıcısı hakkında muhtelif tarihlerde başlıklarımız mevcut , fakat bu ücretsiz ve portableside (kurulumsuz) bulunan uygulama okadar fazla özellik barındırıyorki onlarca başlık açılsa

anlatmaya yetmez. Eğer Netflix in uygulamasını kullandıysanız şöyle bir özelliği bulunur ; simge durumuna küçültüldüğünde veya sistem kilitlendiğinde otomatik olarak duraklar. .Windows 10'daki Movies & TV uygulaması da eski sürümlerinde bu şekilde davranırdı ancak hernedense artık bu özelliği ya kaldırdılar yada bende çalışmıyor. Şaşırtıcı olan şey ise pek çok meyda oynatıcısının bu özelliği desteklememesi . VLC medya Playerde ilgili özellik mevcut eğer ilgili özellik kullanılırsa , VLC yi simge durumuna küçültürseniz VLC oynatıcısında oynatılan her şey otomatik olarak oynamayı bırakacak yani duraklayacaktır.

VLC Medya Playerde ekran Küçültüldüğünde oynatım duraklatılsın

1. VLC Oynatıcısını açın ve Araçlar - Ayarlar kısmına tıklayın

vlc ayarlar

2. Basit ayarlar penceresinde ilk buton olan "Arayüz" kısmının seçili olduğundan emin olun. Ardından "Küçültüldüğünde Oynatım Duraklatılsın" Kutucuğuna tik koyun sonrasında alttaki Kaydet düğmesini tıklayın. VLC oynatıcıyı kapatın ve açın.

Vlc simge durumuna alındığında oynama duraklasın

Artık herhangi bir filmi izlerken VLC medya oynatıcısını simge durumuna aldığınızda Oynama duraklatılacaktır. Mesela bir filmi izlerken bir işiniz çıktı veya odaya biri girdi , VLC yi hemen simge durumuna alır ve işiniz bitince Pencereyi eski haline geri alırsanız film kaldığı yerden devam edecektir. Bu özellik harika olmasına rağmen Hernedense sistemi kilitlediğinizde işe yaramamaktadır. Bir filmi VLC de açın ve ardından Klavyenizdeki Windows + L tuşlarına birlikte basın ekran kilitlenecek fakat video oynamaya devam edecektir. hatırlarsanız daha önceki başlıklarımızdan birinde Windows kilitlendiğinde sesin nasıl kapatılabileceğinizi Açıklamıştık Burada gel gelelim windows kilitlendiğinde Programların çalışmasını donduracak bir özellik varsa bile ben duymadım. keşke VLC deki bu özellik sistem kilitlendiğinde videoyu dondurabilseydi. Eğer VLC playerde bu özellik açıkken arayüzdeki Pause (Dondur) butonuna basıp sonrasında uygulamayı simge durumuna alırsanız VLC ekranını normal konumuna geri aldığınızda kaldığı yerden oynamaya devam etmeyecektir. VLC Player çok uzun süredir bu özelliğe sahip. Windows 10 son zamanlarda eklemişti ve ardından Filmler ve TV uygulamasından kaldırdı tuhaf olanı , bu değişiklik için bir sebep bile belirtmedi.

- VLC Playerde filim kaldığı yerden devam etsin Burada

- VLC media Player ile bozuk video dosyalarını onaralım Burada

- Vlc medya oynatıcısında Chromecast kullanımı Burada

- Vlc medya playerde tema değiştirmek Burada

- VLC Media Player kullanarak Videodan sesi alalım Burada

- VLC ile DVD veya BluRay ripleyelim Burada

- VLC Medya oynatıcısı ile videodan resim alalım Burada

- Bir klasör içerisindeki müzik dosyaları bir tıkla çalsın Burada

- VLC media player ile ekran kaydı yapın Burada


16 Yorum Var
  1. Avatar for taba
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for handsome
  4. Avatar for Hacibaba

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha