Unutulan Kablosuz ağ şifresini programsız bulun


Kablosuz ağ şifresini unuttum
İnternete kablosuz bağlanıyorsanız , muhtemelen otomatik bağlan özelliğini kullanıyorsunuzdur yoksa her bağlantıda şifre girdiğinizi sanmıyorum , işte aradan aylar geçince bu şifreler unutuluyor,Bir misafiriniz

gelip te kablosuz ağınıza bağlanmak istese , valla neydiki bakmam lazım deyip her nereye not aldınızssa aramaya başlarsınız , oysaki Windowsun kendisi bu şifreyi zaten not etmiştir. bu yazımızda o anda bağlı olunan ve unutulan Kablosuz ağ şifresini nasıl bulabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

1. Ağ bağlantıları üzerinden Kablosuz ağ şifresini bulmak

İnternette yerlisi yabancısı ağız birliği etmişçesine bu kısmını anlatır bizde geleneği bozmayalım.

1. Çalıştır kutucuğuna aşağıdaki komutu yazalım ve Enter tuşuna basalım yada Tamam butonunu kullanalım.

ncpa.cpl

Karşımıza Ağ bağlantıları penceresi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantımızı seçip sağ tıklayalım ve "Durum" üzerine tıklayalım.

Ağ bağlantıları komutu

3. Açılacak olan genel sekmesi altında yeralan kablosuz özellikleri kısmına tıklayalım.

Kablosuz özellikleri

3. Açılan Kablosuz ağ özellikleri penceresinde Güvenlik sekmesine geçelim ve karakterleri göster kısmına tık koyalım (Aşağıdaki resim)

Kablosuz şifresinde Karakterleri göster

Ağ güvenlik anahtarı kısmından O anda bağlı olduğumuz ve unuttuğumuz kablosuz ağ şifremizi görebiliriz. İyi de Ya O anda Kablosuz ağa bağlı değilsek ve otomatik bağlan özelliği tikli değilse ne olacak ? bu durumda Buradaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Programsız Wi-fi Şifre bulma yöntemleri elbette bununla sınırlı değil , özellikle Yurt dışında yaşayanlar Modemi çevirip arka yüzüne bakarlarsa Varsayılan kablosuz ağ şifresinin orada yeraldığını göreceklerdir (Türkiyede bu uygulama geldimi bilemiyorum).

Modem üzerinden Kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresini bulun

Hem yurt dışı hemde yurt içinde yaşayanların işe yarayabilecek diğer bir yöntem Routerden (Modemden) kablosuz ağ şifresini bulmaktır fakat bunun için Modeme erişilebiliyor olunması gerekir , tarayıcı adres satırına Modemin arayüzüne girmek için gerekli IP yazılır ve Kullanıcı ismi ve şifre girildikten sonra Açılan ekranda Kablosuz ağ kısmına geçip (Her modemde farklıdır ama hepsinde bu ana başlık vardır) , Şifre göster kısmına tik koyup , Kablosuz şifre kısmından şifrenizi görebilirsiniz (Aşağıdaki resim)

Modem üzerinden wi-fi şifresini bul

Bir tıkla Önceden bağlandığınız tüm kullanıcı adı ve şifreleri görüntüleyin

1. Sayfa sonundaki linkten dosyayı indirip çıkartın şifresi : sordum ardından içerisindeki "wifi_pass_tr.exe" dosyasını sağ tıklayıp özellikler deyin eğer varsa Engellemeyi kaldır kısmına tik koyun ardından uygula ve tamam butonları ile işlemi sonlandırın.

2. Dosyayı çalıştırdığınızda Masaüstüne wifi_Pass.txt dosyası oluşturuldu diyen bir pencere açılacaktır.

Bir tıkla Wi-Fi şifresini bul

TAMAM butonuna tıklayın ve birkaç sn bekledikten sonra Önceden bağlandığınız tüm ağ isim ve şifreleri karşınıza gelecektir.

wifi şifre (password) bulucu

Bu son yöntem Ücretsiz ve Portable bir uygulama kullandığımız için Program ile Kullanıcı ismi ve şifre bulma yöntemi oldu lakin çok pratik olduğu için Çoğu kişinin işine yarayacaktır.

28 Kasım 2015 Tarihli başlık güncellendi


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ömer Özcan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for İsa Erdoğan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha