Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin


Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin
Microsoft Chromium Edge tarayıcısı , eski web sayfalarını düzgün görüntüleyebilmek için Internet Explorer işleme motorunu kullanan bir uyumluluk modu içerir ve kuruluşların ayrı bir tarayıcı kullanmadan


siteleri yüklemeleri için tasarlanmıştır. Microsoft , 15 Haziran 2022'de tüm Windows sürümlerinde eski Internet Explorer 11'i desteklemeyi bırakacak. Internet Explorer sürüm 11, Silverlight'ı destekleyen son sürümdür. Normal kullanıcılar Internet Explorer'ı uzun zaman önce terkederek Chrome, Firefox veya yeni Edge kullanmaya başladılar gel gelelim bazı bazı kurumsal ve profesyonel çalışma alanlarının, eski altyapıya dayalı dahili siteleri ve intranetleri olduğundan ve buradaki sayfalar sadece internet explorer ile görüntülenebildiğinden halen internet explorer kullanılmaktadır. Microsoft Edge'deki Internet Explorer modu , uyumsuz web sayfaları için aktif edilirse Tarayıcı, Internet Explorer gerektiren sayfaları otomatik olarak algılayabilir.

Microsoft Edge'de IE modu nasıl etkinleştirilir

1. Chromium EDGE tarayıcısını açın , ardından sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve aşağı açılan menüden ayarlara tıklayın.

2. Yeni açılan sayfada solda yeralan Varsayılan tarayıcı kısmına tıklayın , karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Edge İnternet explorer modu

Internet Explorer uyumluluğu başlığı altında yeralan butonun açık konumda olduğundan emin olun. bu sayfayı direkt olarak açmak için ise adres satırından aşağıdaki kodu vermeniz yeterlidir.

edge://settings/defaultBrowser

Kod kullanıldığında direkt olarak ilk resimdeki sayfa açılacaktır. Peki ama ayar açık iken bir sayfayı internet explorer modunda nasıl yükleyeceğiz ? bunun için ;

1. Herhangi bir web sayfasını Yeni EDGE tarayıcısında açın

2. Ardından sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden - Diğer araçlar - İnternet explorer modunda yeniden yükle kısmını seçin. Özellik etkinleştirilmemişse, bu seçenek menüde bulunmaz.

Edgede İnternet explorer modunda yeniden yükle

Bunu uyguladığınızda ilgili sayfa internet explorer modunda açılacak ve Internet explorer moduna girdiniz çoğu sayfa EDGE'de daha iyi çalışır uyarı yazısı çıkacaktır , Çık butonuna tıkladığınızda bu moddan çıkış sağlanır. İlaveten adres satırının başında bir internet explorer butonu belirecektir.

İnternet explorer modu

Genel olarak bakıldığında Artık İnternet explorerin tarih olduğunu görebiliyoruz. 24 haziran 2021 de Yeni bir Windows tanıtımı yapılacak ve yüksek ihtimalle bu Windows 11 olacak,zaman hızla akıp gidiyor.

- İnternet Exploreri Chromium EDGE ye yönlendirin Burada

- Cromium Edge de İnternet Explorer Modunu etkinleştirin Burada

- EDGE Chromium otomatik kurulmasın Burada

- Microsoft EDGE chromium incelemesi Burada

- Chromium EDGE de arama motoru Google olsun Burada

- Edge Chromium un dilini değiştirelim Burada

- Chromium Edge kapanırken Gözatma verilerini temizlesin Burada

- Yeni EDGE de istenmeyen uygulamaları engelleyin Burada

- Microsoft EDGE yi bloklayalım Burada

13 Nisan 2020 Tarihli başlık güncellendi


9 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for eskiüye
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Eda
  5. Avatar for TRWE_2012[linuxmaster]
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for TRWE_2012[linuxmaster]
  8. Avatar for Velociraptor
  9. Avatar for Nuri

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha